13 września światło dzienne ujrzał długo wyczekiwany projekt włoskiego producenta Ferrari. Najnowszy SUV Ferrari to pierwszy czterodrzwiowy, czteromiejscowy samochód w historii tej włoskiej marki, a jego nazwa „Purosangue” oznacza „czystej krwi”.


Serce najnowszego modelu to wolnossące V12 umieszczone za przednią osią, wyposażony został w napęd na wszystkie cztery koła i niezależnym systemem kół skrętnych na tylnej osi. Długie na prawie pięć metrów nadwozie ma pierwszy raz w historii dwie pary drzwi, nie są to jednak zwyczajne drzwi. Styliści Ferrari przeszli oczekiwania i zaprojektowali tylne drzwi otwierane elektrycznie pod wiatr (wsparte są tylko na jednym ramieniu). Pierwszy SUV Ferrari może także pochwalić się wygodnym bagażnikiem, który ma aż 473 litry pojemności. We wnętrzu umieszczono duże wyświetlacze przed kierowcą i pasażerem oraz cztery osobne fotele mieszczące cztery dorosłe osoby. Na sucho maszyna waży 2033 kilogramy, a rozkład masy między osiami sięga niemal idealnych proporcji 49%/51%.

Wolnossące V12 legitymuje się pojemnością 6,5 litra, mocą 725 koni mechanicznych, maksymalnym momentem obrotowym 716 niutonometrów i kręci się do 8,25 tysiąca obrotów na minutę. Z silnikiem współpracuje dwusprzęgłowa skrzynia o miu biegach, system Torque Vectoring na przedniej osi oraz sterowany elektronicznie mechanizm różnicowy E-Diff na tylnej osi. Osiągi Purosangue nie ustępują innym sportowym modelom Ferrari: sprint od zera do setki zajmuje tylko 3,3 sekundy, przyspieszenie do 200 km/h trwa 10,6 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 310 kilometrów na godzinę!

Jak wszystkie nowe Ferrari pojazd objęty jest trzyletnią gwarancją (z możliwością jej przedłużenia) oraz siedmioletnim programem serwisowym „maintenance”.

Dane techniczne:
Długość: 4973 mm
Szerokość: 2028 mm
Wysokość: 1589 mm
Rozstaw osi: 3018 mm
Silnik: V12 -65°
Pojemność: 2992 cm3
Moc maksymalna: 725 KM 7750 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 716 Nm przy 6250 obr/min
Prędkość maksymalna >310 km/h
0-100km/h 3,3 s
0-200 km/h 10,6 s

Topowi klienci Ferrari Katowice mieli okazję uczestniczyć w światowej premierze tego modelu, która odbyła się w nietuzinkowej przestrzeni Teatro del Silenzio w Lajatico we Włoszech. Podczas eventu odsłonięcia Ferrari zaprezentowało egzemplarze w dwóch wersjach kolorystycznych. W światowej premierze Purosangue wraz z klientami wziął udział właściciel Ferrari Katowice – Jakub Pietrzak, który z dużym entuzjazmem śledził to wydarzenie „Po tym co zobaczyliśmy bardzo łatwo stwierdzić, że nikt nie poszedł na skróty przy projektowaniu tego samochodu. Przed Flavio Manzoni i jego zespołem projektantów postawiono bardzo proste zadanie – to ma być Ferrari. jak widać inżynierowie z Centro Stile po raz kolejny nie zawiedli i zaprojektowali samochód, który stanowi idealną syntezę technologii, użyteczności i unikatowego języka designu, który jest tak charakterystyczny Ferrari.

Druga część roku to zawsze intensywny okres w salonie Ferrari Katowice, tuż po światowej premierze Purosangue zaplanowana jest polska premiera 296 GTS, która odbędzie się w salonie, przy Bocheńskiego 109. Tegoroczny sezon zakończymy wyjątkowym wydarzeniem motoryzacyjnym, które organizujemy pod szyldem La Squadra. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, uczestnicy zostaną wprowadzeni w niezwykły świat hypermotoryzacji zintegrowany z najwyższą formą sztuki i muzyki. Więcej szczegółów już wkrótce!

Pozdrawiamy KlassikAuto.pl
La Squadra
Bocheńskiego 109
40-816 Katowice
+32 797 34 34