Zadbane wnętrze auta jest dużo przyjemniejsze w odbiorze i sprawia, że chętniej z niego korzystamy. Jakie kosmetyki samochodowe przydadzą nam się, aby utrzymać je w dobrym stanie?

1. Dlaczego warto mieć w domu produkty do detailingu?

2. Dressing do plastików – czym jest?

3. Jak wybrać dressing do plastików dla samochodu?

Dlaczego warto mieć w domu produkty do detailingu?

Własnoręczny detailing auta jest rzeczą znacznie prostszą, niż moglibyśmy przypuszczać – oczywiście w zakresie, w którym możemy wykonać go w domu. Utrzymanie lakieru i wnętrza samochodu w więcej niż dobrym stanie nie wymaga zbyt wielu produktów ani też bardzo dużej ilości czasu, o ile robimy to regularnie. W przypadku chęci wykonania podstawowego detailingu potrzebny nam będzie szampon lub piana do mycia auta, odpowiedni wosk który nada blask lakierowi i zabezpieczy go przed zarysowaniami, środek do felg oraz do usuwania niecodziennych zanieczyszczeń z lakieru, a także preparat do czyszczenia wnętrza pojazdu. Nie jest to więc wielki wydatek, a różnica w wyglądzie pomiędzy samochodem umytym w standardowy sposób, a dodatkowo nawoskowanym i odświeżonym jest diametralna. Wspomniane kosmetyki dodatkowo zabezpieczą lakier przed powstawaniem drobnych rysek, osadzaniem się kurzu czy też wody.

Dressing do plastików – czym jest?

Dressing do plastików wewnątrz auta ma na celu nie tylko utrzymanie ich w czystości, ale również i w dobrym stanie. Preparaty typu dressing dodatkowo zabezpieczają plastikowe powierzchnie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Z ich pomocą możemy również nadać wnętrzu pojazdu matowy albo błyszczący wygląd, zależnie od naszych preferencji. Pamiętajmy że dressing sprawdzi się w przypadku pojazdu, który jest regularnie czyszczony. Jeżeli zabrudzenia są trwałe i nieusuwane od długiego czasu, być może będziemy potrzebować dodatkowego środka typu APC, aby się ich pozbyć. Ostatnią opcją jest także tzw. quick detailer, którego celem jest przede wszystkim odświeżenie powierzchni, na których go użyjemy.

Jak wybrać dressing do plastików dla samochodu?

Wybierając dressing lub inny środek do czyszczenia wnętrza auta powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie on dostatecznie mocny, aby poradzić sobie z obecnymi zabrudzeniami, a także czy jego wykończenie będzie odpowiadało naszym gustom i zamierzeniom. Pamiętajmy także o tym, aby decydować się na produkty sprawdzonych marek, które są w stanie zagwarantować nam najwyższa jakość. Najlepsze dressingi do plastików i inne przydatne środki do detailingu znajdziesz na stronie: carhubstore.pl.