Pod Paryżem w Aulnay-sous-Bois znajduje się największa na świecie kolekcja pojazdów marki Citroën. Na terenach dawnej fabryki, w specjalnie przygotowanej hali, zgromadzono wszystkie najważniejsze modele marki wyprodukowane w latach 1919 – 2000, łącznie ponad 400 egzemplarzy.


Prezentowane samochody są w doskonałym stanie, a chronologiczne ustawienie gwarantuje nam wspaniałą wycieczkę w czasie.
Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika, który opowiada o flagowych modelach i historii marki. Jest też czas by samemu odkrywać piękno samochodów i niesamowite pomysły konstruktorów.
Citroen (21) Citroen (20) Citroen (19) Citroen (18) Citroen (17)
Liczną grupę stanowią najstarsze modele wyprodukowane przez André Citroëna przedwojenne modele Typ A, B10, C4, C6. Bogata jest też kolekcja kultowego modelu 2 CV wraz z czterema prototypowymi, przedwojennymi modelami. Na uwagę zasługuje osobliwy furgon z blachy falistej – model H. Jego produkcję zakończono właśnie w fabryce w Aulnay-sous-Bois w 1981 roku po długiej karierze rozpoczętej w 1947 roku.
Citroen (16) Citroen (15) Citroen (14) Citroen (13) Citroen (11)
W konserwatorium udokumentowano także bogatą i pełną sukcesów sportową historię Citroëna, można podziwiać samochody Sébastiena Loeba z rajdów WRC i WTCC, słynne „dakarówki” i samochody prezydentów Francji. Warto także zainteresować się współczesnymi samochodami w rzadko spotykanych wersjach.
Citroen (10) Citroen (9) Citroen (8) Citroen (7) Citroen (6) Citroen (5) Citroen (4) Citroen (3) Citroen (2) Citroen (1)
Dojazd. Do konserwatorium można dostać się bezpośrednio z Paryża koleją podmiejską (RER B) a dalej autobusem miejskim (przestanek znajduje się niedaleko budynku muzeum). Najwygodniej jest jednak  dojechać samochodem – dostępny jest duży, bezpłatny parking. Wizyta możliwa po wcześniejszej rezerwacji, bilety 7 euro.

Conservatoire Citroën
Case Courrier AN 081
Bd André Citroën
BP 13
93601 Aulnay-sous-Bois CEDEX