II edycja Classic Mustang Rally odbyła się w dniach 21-25.08.2019 roku. Na
starcie tegorocznej edycji rajdu przy Zamku w Tarnowskich Górach stanęło ponad
20 klasycznych Mustangów I generacji.

Organizatorzy zadbali aby uczestnicy się nie nudzili. Na trasie liczącej ponad 240 km zawodnicy brali udział w konkursach, rozwiązywali testy, uczestniczyli w zadaniach sprawnościowych.

Poza mijanymi plenerami jury krakowsko-częstochowskiej i ziemi świętokrzyskiej, uczestnicy podziwiać mogli uroki Jaskini Głębokiej i Kopalni Srebra, czerpać wodę z bijących z ziemi źródeł. Dużym zainteresowaniem cieszyło się nocne zwiedzaniu Zamku, tworzenie własnych wypieków w Muzeum Chleba oraz strzelanie do rzutków.

Nie obyło się bez konkurencji motoryzacyjnych, technicznych slalomów w przód i tył, parkowania na odległość, czy wyścigów gokartami. W Kielcach zorganizowana została kryminalna gra terenowa, oczywiście w tematyce motoryzacyjnej.

Zwieńczeniem rajdu był pierwszy zlot klasycznych Mustangów. Dzięki zaangażowaniu się Miasta w organizację i udostępnienie głównego, kieleckiego deptaku, widzowie mogli oglądać ponad 40 kultowych Mustangów. Były długie rozmowy, zaglądanie pod maskę i dużo fotografii we wnętrzach aut.

Pokaz zwieńczyła barwna parada naszych starych samochodów ulicami Kielc. Następna edycja Classic Mustang Rally oraz Zlotu gościć będzie w Wielkopolsce. Wkrótce więcej szczegółów.

Dziękuję i pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Sylwester Szyszko
www.classicmustangrally.pl

Zapraszamy do skorzystania z naszego patronatu medialnego. Szczegółowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/