Pod koniec sierpnia, na zakończenie wakacji, Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłników Motoryzacji zaprosiło miłników motoryzacji na zlot, który oczywiście przyciągnął wielu właścicieli i kolekcjonerów klasyków oraz ogromną publiczność.

Na starcie przy pl. Warszawskim odbyła się pierwsza część  –  niezwykła prezentacja pojazdów. Uczestnicy zlotu zapewnili piękną wystawę samochodów i motocykli. Już na wstępie podziwiać można było szereg wyjątkowych pojazdów.

Następnie organizatorzy zadbali, by bezpiecznie przejechać ulicami Zabrza. Pojazdy w paradnej kolumnie mogły pokazać się  mieszkańcom i przechodniom. Ostatecznie wszyscy zajechali pod Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej. Tu przygotowano miejsca do wspólnego biesiadowania i rozmów, jak na taki zlot przystało – o świecie samochodów, motoryzacji i swoich zainteresowaniach. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji: szkoleń, pokazów i prezentacji przygotowanych przez  MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego Śmiercioodporni. W czasie imprezy odbyła się także zbiórka przeznaczona na zabrzańskie schroniska dla bezdomnych zwierząt Psitul mnie!

To była już siódma edycja Zabrzańskich Nocnych Klasyków, podczas której można było zobaczyć samochody z prywatnych kolekcji oraz wystawione przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłników Motoryzacji, Automobilklub Śląski – Koło Pojazdów Zabytkowych.

Z pewnością znowu Was odwiedzimy :) Brawo.