Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Września 2023, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2023.

Tytuł KLASYK Września 2023 roku otrzymuje:
Citroen 2CV z 1989 roku. Właścicielem jest Pan Radosław Matoga z miejscowości Murowana Goślina. Dyplom oraz upominek przesłaliśmy pocztą. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Moim samochodem jest Citroen 2CV z roku 1989. Na pomysł zakupu tego kultowego Citroena wpadł nasz tata, który oglądał w młodości żandarmów z Saint Tropez. W 2017 roku kupiliśmy w Polsce ten egzemplarz. Remont generalny trwał około roku. Auto otrzymało nową ramę, układ hamulcowy oraz zregenerowano zawieszenie. Klasyk otrzymał nowy lakier oraz nową tapicerkę. Większość prac wykonaliśmy sami wraz z tatą. Samochód od 2018 roku brał udział w licznych zlotach oraz imprezach. Wspieramy nim WOŚP, lokalne akcje charytatywne oraz wydarzenia gminne. Jeździmy na wiele zlotów.

W tym roku byliśmy na zlocie w Szamotułach, Rudkach, Swarzędzu, Poznaniu, Obornikach, Złotowie, Gowarzewie, Łaziskach, Wągrowcu oraz na czwartkowych graciarskich obiadkach. W najbliższy weekend samochód będzie można zobaczyć na Retro Motor Show w pawilonie nr 4 na stoisku klubu Classic Never Die Murowana Goślina. Stare samochody to nasza pasja rodzinna. Jest nas trzech braci, każdy z nas ma swojego Citroena. Najstarszy z braci jeździ właśnie tym Citroenem 2cv z 1989 roku. Następnie Citoren 2cv z 1983 roku oraz Citroen AK400 z 1976 roku. Są to nasze auta daily. Jeździmy nimi codziennie do szkoły oraz pracy. Niestety nasz tata, który „zaraził” nas tym hobby zmarł w lipcu tego roku. W naszej rodzinnej kolekcji jest jeszcze Polonez Caro 196rok produkcji, którym przejechaliśmy Rajd Koguta, Fiat 126p El 1994 rok, WSK, Romet 50 T1, motorynka oraz więcej motorowerów oraz rowerów z epoki PRLu.

Pozdrawiam KlassikAuto.pl
Radosław Matoga

Zapraszamy do zgłaszania swoich aut do konkursu klasyk miesiąca. Nagrody czekają! Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected]