Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Września 2022, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2022.
Tytuł KLASYK WRZEŚNIA 2022 roku otrzymuje:


Audi 80 cabrio z 1995 roku. Właścicielem jest Pan Patryk Staniszewski z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Dyplom oraz nagrodę wyślemy pocztą.

Zapraszamy do udziału w zabawie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje klasyki do konkursu! Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Listopada 2022. Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected]

Stara motoryzacja zagościła w moim sercu już w dzieciństwie, kiedy to pomagałem tacie przy naprawach Malucha, Dużego Fiata oraz Volkswagena Golfa II, który służył dzielnie jako auto rodzinne przez 12 lat.

Nie wyobrażałem sobie nie zdecydować się na zakup swojego klasyka. U siebie miałem już Audi osiemdziesiątkę w sedanie – sprzedaży żałuję do dziś. Dodatkowo pasję do klasycznej motoryzacji dzielę ze swoją żoną. Po długich poszukiwaniach, w maju 2021 roku pojawiała się Audi 80 Cabrio, na pierwszy rzut oka porwała nas swoim kolorem. Nie da się nie zauważyć tego samochodu na drodze, a do tego jest on zgodny z VINem. Rok produkcji to 1995. Typowa stara technologia, dach składany manualnie, silnik 1.9 tdi, 90 KM demonem prędkości nie jest, natomiast pali malutko i zrobiła już z nami 15 000 km. Audi na bieżąco doprowadzamy do jak najlepszego stanu i na pierwszy rzut poszło wnętrze. Poprzedni właściciel zamontował spore audio i wnętrze przy tym ucierpiało.

Dalej, w trakcie malowania są felgi, na następny sezon Borbety A. W planach jest wyeliminowanie wszystkich elementów dodanych, nie pasujących do klimatu lat 90. A w przyszłci, planuję rozebrać do śrubki Audi i odrestaurować.

Pozdrawiam całą Redakcję i fanów klasycznej motoryzacji
Patryk Staniszewski