Stowarzyszenie Oldtimer Chojnów zaprasza na trzeci zlot pojazdów zabytkowych.


26 sierpnia o godz 14:00 rynek w Chojnowie wypełni się klasycznymi pojazdami z minionych epok. Od pojazdów przedwojennych, klasyków z lat 50-70 tych, po pojazdy z epoki PRL i youngtimery z lat 90-tych. Samochody, motocykle, rowery, maszyny rolnicze i przemysłowe, pojazdy militarne. Prezentacje pojazdów, opowieści i historie przedstawi niezastąpiony Jerzy Janicki prezes Automobilklubu Legnickiego Muzeum Techniki i Motoryzacji .

Na tegorocznym zlocie będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej, które posiada ekspozycje obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy z okresu od roku 1890 do lat 70-tych XX wieku. Zbiór składa się z ponad 40 lokomotyw parowych (produkcji polskiej, niemieckiej, angielskiej oraz amerykańskiej), lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz przeszło 50 wagonów i innych kolejowych pojazdów specjalistycznych, ustawionych na torach o łącznej długości ok. 2 km. Muzeum będzie miało swoje specjalne stoisko, na które już serdecznie wszystkich zapraszamy !

Atrakcją którą przygotowaliśmy dla wszystkich mieszkańców będzie możliwość przejażdżki po mieście zabytkowym, amerykańskim autobusem szkolnym, który wygląda niczym zabrany z planu amerykańskiego filmu o życiu na przedmieściach.

Jak co roku w trakcje zlotu przeprowadzana będzie charytatywna zbiórka. W tym roku wspieracie akcję edukacyjną „Bądź widoczny, noś odblaski”. Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów z terenu miasta i gminy Chojnów. Dzięki Państwa pomocy dzieci zostaną przeszkolone i wyposażone w akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki, kamizelki, które bezpośrednio wpływają na widoczność i bezpieczeństwo malucha na drodze.

Zapraszamy Czytelników KlassikAuto.pl
Tomasz Sawicki

Od red. Zapraszamy do korzystania z naszego patronatu medialnego. Informacja jest tu: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/