100. rocznica powstania polskiej Policji oraz nadanie sztandaru było doskonałą okazją, aby te ważne chwile dla policjantów i pracowników z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku spędzić z mieszkańcami powiatu brzeskiego. 7 września br., w sobotę całe rodziny, dzieci, młodzież oraz dorośli licznie przybyli na stadion „Jadowniczanka”, gdzie odbył się piknik rodzinny Wielki finał 3 sezonu Akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski.

Impreza została zorganizowana przez brzeskich policjantów wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Brzesku, Państwową Strażą Pożarną w Brzesku i wieloma innymi instytucjami. W przedsięwzięciu wziął udział aktor Wojciech Sukiennik oraz Sławomir Rawiński – strongmen i zawodnik MMA w organizowaniu zawodów w wyciskaniu ciężarów.

Pokazy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Krakowie,  pokaz pirotechników, policyjnego robota pirotechnicznego, pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy z użyciem kolczatki drogowej przy dynamicznej akcji policjantów, zawody w wyciskaniu ciężarów, pokazy strażaków, zabawy i konkursy, pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego, symulator dachowania, samochód ciężarowy to tylko nieliczne z atrakcji, jakie przygotowała brzeska Policja z myślą o mieszkańcach naszego powiatu. Licznie przybyłych w sobotę uczestników pikniku przywitał Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Swoją niespożytą energię mogli wyładować uczestnicząc w konkurach i zabawach lekkoatletycznych prowadzonych pod przewodnictwem Ryszarda Jasicza, zasłużonego tarnowskiego szkoleniowca. Spośród uczestników pikniku, którzy wzięli udział w biegu została wylosowana nagroda główna – rower. Trochę starsi mogli się zmierzyć w zawodach w wyciskaniu ciężarów. Z okazji 100-lecia Policji szef brzeskich policjantów również wziął w nich udział wyciskając symboliczne 100 kg. Chętnych do rywalizacji w podnoszeniu ciężarów nie brakowało a uczestnicy pikniku ochoczo zagrzewali ich do walki. Najwięksi siłacze z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku odebrali pamiątkowe puchary.

Na stadionie nie zabrakło także miłników zabytkowych samochodów z automobilklubów, którzy chętnie zaprezentowali swoje unikatowe pojazdy. Publiczność mogła sama wybrać najpiękniejszy pojazd zabytkowy a Komendant i Starosta Brzeski jego właścicielowi wręczyli pamiątkowy puchar – zwycięzcą okazała się pojazd Meteor Niagara 300. Uhonorowani zostali także właściciele dwóch innych pojazdów – najstarszego wśród zabytków – Plymoth Pd De Luxe i pojazd, który, przybył na piknik pokonując największy dystans – Nysa 522W w barwach milicyjnych. W tej ostatniej rywalizacji nie brakowało emocji gdyż różnica w przebytych kilometrach wśród uczestników, wynosiła pomiędzy Nysą a Fiatem 125p Pickup tylko 1 km.

Kolekcję prawdziwych karabinów, sprzętu uzbrojenia oraz akcesoriów przygotowała grupa kolekcjonerów „061”.

Ogromne emocje wywołał pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy z użyciem kolczatki drogowej przy dynamicznej akcji policjantów. Pokaz zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie, czego dowodem były okrzyki zachwytu i gromkie brawa, którymi zostali obdarowali policjanci. Podobne reakcje publiczności widać było podczas pokazu strażackiego. Dodatkową i niezwykle obleganą atrakcją przez najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka kucem, stoisko z malowaniem twarzy, symulator dachowania.

Miłym akcentem kończącym piknik był mecz piłki nożnej rozegrany przez policjantów i strażaków kontra służba zdrowia.

Wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie pojawili się na stadionie chcąc z policjantami świętować ważne dla nich wydarzenia serdecznie dziękujemy. Takie duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli i innych służb, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu pikniku. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom.

Pozdrawiam
Bogumił Machaj

Zapraszamy do skorzystania z naszego patronatu medialnego. Szczegółowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/