Limuzyna, dorożka, kabriolet, auto sportowe, nowoczesne czy zabytkowe – każde z tych pojazdów ma spełnić marzenie… marzenie ich właściciela i nie tylko!

Od jakiegoś czasu obserwujemy wzmożone zainteresowanie wynajmem samochodów zabytkowych do ślubów. Pary młode pragną, aby jeden z najważniejszych dni w ich życiu był wyjątkowy, dlatego prześcigają się w pomysłach czym pojechać do ślubu.
A Klasykiem do ślubu (9)

Auta zabytkowe goszczą co raz częściej na uroczystościach rodzinnych, wieczorach panieńskich i kawalerskich, zaręczynach, rocznicach, a nawet w reklamach, filmach, teledyskach i innych. Mają one wiele uroku i klasy, dlatego są doskonałą oprawą dla każdej z tych uroczystości i okazji, pozostawiając niezapomniane wspomnienia w pamięci wszystkich. Każde takie auto jest inne, wyjątkowe i nie można przejść obok niego obojętnie.

Firm lub osób wynajmujących swoje oldtimery jest w Polsce coraz więcej. Jedną z nich jest firma „Auta-Sluby Limited” z Wielkiej Brytanii (działająca na terenie całej Polski), która dzieląc się swoją pasją i miłcią do klasyków, udostępnia swoje samochody tym, którzy cenią wygodę, lubią niepowtarzalny klimat dawnych lat i mają szacunek do starej motoryzacji.

W swojej ofercie posiada takie modele jak: Cadillac DeVille z 1966r.,Cadillac Eldorado z 1976 r., Jaguar Mark X z 1964 r., Jaguar E Type z 1973 r., Austin Healey Frog Eye z 1958 r. czy Jaguar Seria I z 1966 r.
A Klasykiem do ślubu (8)
Każdy z tych samochodów jest zabytkiem z pięknym stażem na zagranicznych oraz krajowych drogach. Austin to najmniejsze autko, natomiast pozostałe to już ponad 4-8 litrowe, ogromne i wyjątkowe technologie z dawnych lat. Każda przejażdżka to uczucie, które zabiera nas w odlegle, historyczne czasy.

Korzystając z doświadczenia firmy Pani Katarzyna Frybes podzieliła się z nami kilkoma cennymi wskazówkami dotyczącymi wynajmu „zabytków”.

Kiedy młoda para powinna zamówić samochód, który zawiezie Państwa Młodych na najważniejszą uroczystość w ich życiu?
Jeżeli spodoba wam się auto zabytkowe, wyjątkowe i takie, którego nie można spotkać na polskich drogach na co dzień, to sprawa jest dość prosta. Poszukiwania samochodu, szczególnie tak wyjątkowego i oryginalnego należy rozpocząć odpowiednio wcześnie przed uroczystością. Zabytkowe auta i limuzyny, które cieszą się wśród nowożeńców dużą popularnością najlepiej zarezerwować co najmniej pół roku przed ślubem (czasem nawet rok). Pozwoli to na poznanie rynku oraz zorientowanie się w cennikach różnych firm. Osobiście prowadzę statystyki już trzeci rok i wiem, że auta te są zamawiane z około 6-8 miesięcznym wyprzedzeniem. Pary wysyłające zapytania na kilka tygodni przed ich świętem mogą się niestety rozczarować.
A Klasykiem do ślubu (6)

Ile kosztuje wynajem zabytkowego samochodu?
Wypożyczenie tych samochodów jest droższe zarówno z uwagi na ich wyjątkowość, ale również z uwagi na kosztowną eksploatację. Opłaty za wynajem samochodu ustalane są według indywidualnych potrzeb i życzeń – im więcej informacji przekażą zainteresowani, tym łatwiej będzie wycenić usługę. Należy jednak pamiętać, że koszt usługi jest zależny głównie od wybranego samochodu oraz od długości trasy przejazdu. „Starsze” samochody mają przeważnie ogromne silniki, mają duże spalanie, wymagają sporych inwestycji w renowację, a części w większości przypadków są sprowadzane z innych krajów. Dlatego też wynajem takich aut może być droższy od samochodów nowoczesnych.

Czy Państwa wycena obejmuje również wynagrodzenie kierowcy, czy dekorację samochodu?
Oczywiście zgodnie z zapotrzebowanie nasza wycena może zawierać kilka elementów. Oprócz opłaty za przejazd (zgodnie z zaplanowaną trasą przejazdu) może uwzględniać również wynagrodzenie dla kierowcy, koszt przygotowania dekoracji – jeżeli Para sobie tego życzy (często robimy je wg indywidualnych zamówień Pary Młodej). Ponadto dodajemy tablice rejestracyjne z napisami, które Małżonkowie sami wybierają. Często są to ich imiona na przodzie samochodu, a z tylu jakieś śmieszne napisy np. Już po chłopie. Dodatkowo w cenie oferujemy dojazd na sesję zdjęciową, o ile trasa nie przekroczy 10 km.

Czy istnieje możliwość wynajmu samochodu bez kierowcy?
Zdarza się, że udostępniamy nasze większe auta bez kierowcy, ale takie działania wymagają dłuższych rozmów i negocjacji. Samochody zawsze są dostarczane na miejsce z naszym kierowcą bez względu na to czy prowadzi pojazd, czy też nie. Jest po prostu ich opiekunem i zabiera auto po zakończeniu usługi. Taka procedura jest związana z wygodą dla klienta oraz z niepobieraniem kaucji za pojazd.
Pamiętajcie, że kierowca powinien być pomocny, życzliwy i dbać o wasz komfort i bezpieczeństwo. Należy także wspomnieć, iż taktowność i dyskrecja kierowcy powinny być jednym z jego głównych atutów. Wybór takiej opcji dojazdu do Kościoła i na salę ma również wiele pozytywnych cech, przede wszystkim możliwość odpoczynku po wszystkich przygotowaniach i nabranie sił na wielogodzinne wesele i zabawę.

Oczywiście posiadamy również pojazdy dwuosobowe, więc istnieje możliwość prowadzenia tych aut przez Pary Młode. Taka metoda cieszy się dość dużą popularnością, ale zawsze warto zadać sobie pytanie – czy stres nie będzie silniejszy i czy będzie to faktycznie dla nas relaks, biorąc na siebie taką odpowiedzialność – mam na myśli pasażera, w tym wypadku Panią Młodą.
A Klasykiem do ślubu (7)

Tutaj moja praktyczna rada – wynajmując takie auto zadbajcie o to, aby firma umożliwiła wam jazdę próbną przed terminem ślubu. Pozwoli wam to zapoznać się z obsługą i możliwościami zabytkowego samochodu, którego prowadzenie może nie być tak proste jak nowoczesnych samochodów. Nasza firma zawsze daje możliwość wcześniejszej, próbnej jazdy a jeżeli ktoś nie może z niej skorzystać dostarczamy autko na kilka godzin przed uroczystością i udzielamy fachowych wskazówek dotyczących prowadzenia i obsługi. Taka procedura na pewno pomoże kierowcy – przeważnie Panu Młodemu – na spokojną, zrelaksowaną podróż.

Każda Para ma indywidualne podejście do tego tematu więc decyzje zawsze pozostawiamy Państwu. Mierzcie jednak siły na zamiary i jeżeli stres jest silniejszy pozwólcie doświadczonym osobom zająć się sobą.

Na ile godzin wynająć taki samochód?
Najczęściej wynajmujemy auta na uroczystości całodzienne – tu mam na myśli czas ok.  5-7 godzin. Każde z naszych aut jest wynajmowane zawsze na jedną uroczystość w danym dniu, dlatego nigdy się nie śpieszymy i pozwalamy każdemu nacieszyć się swoim wyborem. Biorąc pod uwagę zużycie paliwa na zaplanowanej trasie nie ma znaczącej różnicy w cenie czy to dla 3 godzin, czy też 5. Dla nas opłata za dwu czy wielogodzinną usługę będzie bardzo zbliżona, gdyż koszt przejazdów oraz wynagrodzenie dla kierowcy przeważnie jest taki sam. Taka opcja pozwala na bezstresowe korzystanie z naszych usług przez Pary Młode. Wynajmując tego rodzaju pojazdy warto wykorzystać czas wynajmu w 100% i nasza firma to umożliwia.

Podsumowując – jakie informacje są najistotniejsze dla firm / osób wypożyczających oldtimery?
Marka /model wybranego pojazdu, data uroczystości oraz trasa przejazdu.

Dziękujemy za rozmowę.

Wizytówka firmy:
A Klasykiem do ślubu (5)