Po raz 18. już kolekcjonerzy marki Mercedes prezentowali swoje pojazdy podczas zlotu w jednym z miast naszego kraju. W tym roku Jelenia Góra na cztery dni stała się stolicą zabytkowych samochodów. Mercedesy zagościły tu i w okolicznych miejscowościach w dniach od 20 do 23 czerwca 2019 r. Główna baza  zlotu mieściła się w Hotelu Osada Śnieżka w Łomnicy. Organizatorem wydarzenia był Klub Zabytkowych Mercedesów Polska.

Czwartek – pierwszy dzień zlotu przeznaczono na spokojny przyjazd uczestników, a przy  kolacji nastąpiło rozpoczęcie imprezy. Kolejnego dnia załogi wyruszyły na rajd śladami Doliny Pałaców i Ogrodów. Postój zaplanowano w Pałacu Pakoszów, by przy obiedzie odpocząć nieco i pokonać dalszy etap trasy. Pierwsze samochody na mecie pojawiały się już od godz. 16.00.  Wieczorna „Biesiada z Mercedesem” zgromadziła uczestników przy wspólnym stole i integracyjnych rozmowach.

W sobotę z kolei po śniadaniu załogi udały się do Jeleniej Góry. Tam też odbyła się pierwsza część Konkursu Elegancji, a druga – w rodku Wypoczynkowym Jawornik w Jaworze. Uczestnicy prezentowali swoje stroje nawiązując do swoich samochodów i czasów ich produkcji. Na uroczyste zakończenie Star Drive 2019 odbył się bal komandorski, podczas którego rozdano także nagrody i ogłoszono wyniki konkursu.  Niedzielnym rankiem uczestnicy zloty pożegnali się z zapewnieniem ponownego spotkania za rok.

W tegorocznej edycji Zlotu Zabytkowych Mercedesów wzięło udział 80 załóg z Czech, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji. Przyjechali wyjątkowymi i unikatowymi modelami tej powszechnie znanej marki. Rozmaite wersje nadwozi, silników, wyposażenia samochodów spod znaku „Gwiazdy” na jeleniogórskim rynku prezentowały się niezwykle pięknie. Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak i odwiedzający zlot,  mieli okazję zobaczyć auta będące swoistym przeglądem historii motoryzacji marki Mercedes-Benz.

Zapraszamy na krótką relację, a zdjęcia wykonali: Dariusz Michałkiewicz i Paweł Michałkiewicz. Dziękujemy :)

Zapraszamy do skorzystania również z naszego patronatu medialnego. Szczegółowe informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/