Pamiętasz czasy dzieciństwa, kiedy na honorowym miejscu w twoim pokoju stała gablota z resorówkami? Dlaczego nie wyeksponować swojego klasyka w podobny sposób?

Najpierw miesiącami przeszukujesz polskie i zagraniczne serwisy w poszukiwaniu idealnego egzemplarza. Oglądasz zdjęcia, wczytujesz się w opisy, dopytujesz, sprawdzasz VIN. Po dłuższym czasie znajdujesz upragniony samochód. Organizujesz transport. Wreszcie jest u ciebie. Na tym jednak nie koniec poszukiwań. Równie dużo czasu pochłania przecież znalezienie części niezbędnych do restauracji auta oraz doprowadzenie go do stanu, w którym będzie przyciągał wzrok nie tylko maniaków motoryzacyjnych klasyków.

Czy po tych wszystkich staraniach chciałbyś, żeby pojazd stał w zwykłym garażu, nie ciesząc niczyich oczu? No właśnie. Dużo lepszym sposobem na jego przechowywanie okaże się budowa carportu. To nowoczesna, przypominająca gablotę wiata garażowa. Nie tylko zapewni twojemu autu ochronę przed różnymi zagrożeniami, ale też pozwoli efektownie go wyeksponować. Warto więc przyjrzeć się temu rozwiązaniu z bliska.

Carport od Pinegard. Nowoczesny sposób na ekspozycję zabytkowego auta

Carport – wiata garażowa sprawi, że auto będzie doskonale widoczne, a jednocześnie chronione przed opadami, promieniowaniem słonecznym, liśćmi, ptasimi odchodami i spadającymi gałęziami dzięki pokryciu dachowemu z mocnej blachy. Przed włamaniem zabezpieczają je zaś szyby z hartowanego szkła.

Dobrze, ale czym konkretnie carport różni się od zwykłej wiaty garażowej? Przede wszystkim designem i funkcjonalnością. Jeśli chodzi o wygląd, w niczym nie przypomina on klasycznej, wspartej na czterech słupkach konstrukcji. Może przybrać właściwie dowolną formę, pozwalając wydajnie zagospodarować całą dostępną przestrzeń.

Carport daje niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację miejsca do przechowywania i eksponowania samochodu. W zależności od swojej wizji oraz charakteru domu i ogrodu, możecie np. wzbogacić go o podświetlenie LED, a także obsadzić roślinami lub połączyć z oranżerią. Sam projekt wiaty będzie idealnie dopasowany do stylistyki twojego domu i ogrodu oraz ukształtowania terenu, wyglądając tak, jakby ta była jego integralną częścią.

Wybierz jakość. Carport Verdensk – najlepszy projekt i wykonanie

Zamawiając carport Verdensk firmy Pinegard, możesz być pewien co do jego wysokiej jakości – tak, jeśli chodzi o wzornictwo, jak i wykonawstwo czy użyte materiały. „Szyty na miarę” projekt wraz z najwyższą dbałcią o detale dają gwarancję doskonałego wyglądu. Starannie wyselekcjonowane drewno pochodzące z ekologicznych upraw – pewność, że nawet po wielu latach wiata będzie prezentowała się tak, jak na początku.

Najlepszy towarzysz minimalistycznej architektury

Carport możesz też w stu procentach dostosować do swoich potrzeb. Projektanci wezmą pod uwagę m.in.:

  • dostępną przestrzeń,
  • liczbę przechowywanych pojazdów;
  • ich liczbę (poza autami, w wiacie możesz zaparkować w nim np. motocykle, rowery i kampery, a nawet jednostki pływające);
  • konieczność wygospodarowania dodatkowego miejsca na przechowywanie mebli lub narzędzi ogrodowych (carport może być zintegrowany z pomieszczeniem gospodarczym lub schowkiem/szafą ogrodową);
  • rodzaj napędu – jeśli poza klasykiem, w carporcie chcesz przechowywać również samochód elektryczny, na dachu można zamontować instalację fotowoltaiczną, która posłuży do jego ładowania.

Carport to najlepszy sposób na przechowywanie klasycznego auta. Dobrze chroni go przed niekorzystnymi czynnikami, jednocześnie pozwalając stale cieszyć oczy jego urodą. To też idealne rozwiązanie dla miłników dobrej, nowoczesnej architektury, którzy nie chcą przy swoim domu stawiać gotowej, banalnej wiaty.