Wybierasz się w długą wakacyjną podróż samochodem? Musisz mieć pewność, że twoje auto jest w 100% sprawne. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, rozważ zakup nowego pojazdu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt samochodowy, dzięki któremu nie obciążysz swojego domowego budżetu, co jest szczególnie istotne przed urlopem. Samochód na raty to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością, ponieważ pozwala na zakup auta także wtedy, gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki. Świetnie sprawdzi się więc przed wyjazdem wakacyjnym, który z pewnością „pochłonie” część oszczędności.

Samochód na raty – jakie formalności należy dopełnić?

Aby wziąć samochód na raty, musisz ubiegać się o kredyt – najlepiej celowy, tj. na zakup auta. Taka opcja jest zdecydowanie tańsza niż kredyt gotówkowy i  nie wiąże się z koniecznością dopełnienia mnóstwa formalności.

Wystarczy tylko:

  • wybrać konkretny pojazd,
  • wypełnić wniosek i złożyć go u dealera,
  • dostarczyć niezbędne dokumenty finansowe,
  • czekać na decyzję kredytową.

Jeśli pozytywnie przejdziesz weryfikację, już po kilku dniach możesz cieszyć się fabrycznie nowym pojazdem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadna nieprzewidziana usterka nie zepsuje ci wakacyjnego wyjazdu – nawet podczas długiej podróży.

Jak wybrać dopasowany kredyt samochodowy?

Decydując się na samochód na raty, musisz dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami – tak, aby wybrana opcja najlepiej wpisywała się w twoje potrzeby. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Wysokość miesięcznej raty

W obliczu wydatków wakacyjnych, dobrym rozwiązaniem jest np. kredyt samochodowy z niską miesięczną ratą. Na to możesz liczyć m.in. w ramach Kredytu niższych rat Toyota Easy dostępnego w Toyota Banku (RRSO 9,76% w ofercie promocyjnej  „Kredyt Toyota Easy Wiosna”, aktualne na dzień 14.05.2023 r.). W tym przypadku miesięczne zobowiązanie może być nawet 40% niższe w porównaniu z ratą Kredytu Standard (również oferowanego przez ten bank).

Wysokość wpłaty własnej

Wpłata własna to koszt ponoszony na starcie – w momencie podpisywania umowy kredytowej. Również w tym przypadku taki wydatek powinien być jak najmniejszy, aby nie obciążać nadmiernie domowego budżetu tuż przed wyjazdem wakacyjnym. Warto zatem szukać finansowania z wpłatą własną już od 0% lub na możliwie najniższym poziomie.

Możliwość wymiany samochodu na nowy

To, że bierzesz samochód na raty, wcale nie wyklucza możliwości wymiany auta na nowe. W przypadku wspomnianego kredytu Toyota Easy możesz dokonać takiej zmiany, a to za sprawą gwarancji odkupu pojazdu przez dealera. Jak to działa?

W ramach zakończonej umowy „sprzedajesz” auto, a pieniądze pozyskane z tej transakcji przeznaczasz na spłatę ostatniego miesięcznego zobowiązania oraz wpłatę własną kolejnego kredytu. Dzięki temu możesz wziąć kolejny samochód na raty i to bez angażowania środków własnych. Dzięki temu możesz wyruszyć w kolejną długą podróż wakacyjną nowym pojazdem będącym na gwarancji producenta.