Wszechobecna czerwień Ferrari dominuje w Maranello, mieście, gdzie znajduje się Muzeum Ferrari, fabryka aut drogowych, bolidów F1 i słynny tor testowy Fiorano. Tu po prostu żyje się i oddycha Ferrari.


Na ulicach nikogo nie dziwią zaparkowane samochody z czarnym koniem. Centrum miasteczka jest skupione przy muzeum, które prezentuje teraźniejszość i przyszłość Ferrari, okraszając wszystko technicznymi smaczkami.
Ferrari KlassikAuto (32)
Ferrari KlassikAuto (3) Ferrari KlassikAuto (4) Ferrari KlassikAuto (5) Ferrari KlassikAuto (7)

Budynek sprawia wrażenie dość małego i rzeczywiście w środku jest ciasno. Samochody jednak rekompensują niedogodności. Najważniejsze, że można im się przyjrzeć z bliska. W pięciu pomieszczeniach znajdują się wystawy tematyczne, stale prezentowana jest wystawa poświęcona Formule 1 i Mistrzostwom Świata.
Ferrari KlassikAuto (8) Ferrari KlassikAuto (9) Ferrari KlassikAuto (10) Ferrari KlassikAuto (11)
Inne atrakcje czekające na zwiedzających to semi-profesjonalny symulator Formuły 1, możliwość wymiany opon w bolidzie (dodatkowo płatne), Ferrari Store i kawiarnia.
Ferrari KlassikAuto (12) Ferrari KlassikAuto (13) Ferrari KlassikAuto (14) Ferrari KlassikAuto (15)
Warto wybrać się także na spacer po parku tropem modeli Ferrari, obejrzeć pomnik ulubionego kierowcy Enzo i budowę fabryki bolidów F1.

Zwiedzanie fabryki samochodów drogowych, toru Fiorano wraz z fabryką bolidów F1 odbywa się z autobusu – nie można z niego wysiąść ani fotografować. Autobus odjeżdża z dziedzińca Muzeum Ferrari i wcześniej trzeba zarezerwować miejsce.


Muzeum czynne jest codziennie z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, w godzinach od 09.30 do 18.00 (od kwietnia do października do 19.00). Bilet normalny kosztuje 15 euro.


Dodatkowe informacje zostały zawarte w artykule o Muzeum Enzo Ferrari w Modenie.