Ogłoszony przez nas konkurs cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zmierzamy w kierunku wyboru KLASYKA ROKU. Ale ten nastąpi w styczniu 2015. Tymczasem nasi Czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA MAJA, które weźmie udział w głosowaniu finałowym.


Tytuł KLASYK MAJA otrzymuje:
Cadillac DeVille z 1974 roku, którego właścicielem jest Pan Damian Wiechuła z Katowic.

Kilka słów o pojeździe autorstwa Pana Damiana:

Dlaczego akurat mój powinien zostać klasykiem miesiąca? Czy może być coś piękniejszego jak amerykański krążownik na polskich drogach.

W załączniku przesyłam kilka zdjęć samochodu niestety bez bagażnika ale gdy ludzie widzą go otwarty zaraz przeliczają na ilość trupów jaka weszła by do środka.

Samochód jest w moim posiadaniu od niedawna. Zmienił życie moje i mojej rodziny. Gdziekolwiek się pokażę budzi podziw i zachwyt. Nikt nie jest obojętny, nawet sąsiedzi którzy widzieli go już X razy.

Wymiary:
długość  : 5860 mm
szerokość : 2027 mm
wysokość : 1379 mm
rozstaw osi :3302 mm

Silnik o pojemności  8,2 L

Ostatnio moc silnika miałem możliwość sprawdzić i kosztowało mnie to 500 zł i 10 pkt karnych, więc samochodzik pomimo swoich 2,3 tony masy własnej potrafi zaskoczyć (mandat za przyśpieszanie podczas manewru wyprzedzania). Jechałem trasą, nie będę mówił przez jaką miejscowość, z dwiema koleżankami a obok nas pan chciał się popisać i gazuje więc zostawiłem go w tyle, żeby nie psuł widoków. Po chwili widzę go w lusterku, redukcja i ryk silnika, i niestety znowu został z tyłu. Nie podszedł do trzeciej próby tylko zadzwonił po policje. Jak się później okazało z policjantami był bo imieniu. Tyle na temat MOCY.

Ile spala ? To pytanie słyszę najczęściej i mam dwie odpowiedzi. Więcej ode mnie a ja dużo palę, albo spala tyle ile się wleje :)
A tak na poważnie: minimalnie na trasie 15 litrów na 100km i przy stałej prędkości, a jak po mieście i z pazurem to mój rekord 60 litrów na 100 kilometrów i nigdy nie będzie miał włożonego gazu.

Stan techniczny jest idealny. Na bieżąco wykonywane są wszystkie, nawet najdrobniejsze naprawy. w 100 % oryginał nawet ostatnio wycieraczki z USA sprowadziłem z 74 roku. Posiadam gwarancje na powłokę lakierniczą z 74r. podpisaną przez pierwszego właściciela. Samochodem jeżdżę na co dzień, więc zależy mi na tym aby był sprawny.

Dziękujemy Czytelnikom za oddane głosy. Dyplom oraz nagrodę i drobne upominki prześlemy pocztą. Nagrodą jest: publikacja Wydawnictw Komunikacji i Łączności (wybrana przez Pana Damiana) oraz kilka różnych  gadżetów samochodowych. Jak zwykle warto uczestniczyć w naszych konkursach.

Zachęcamy do głosowania w konkursie KLASYK CZERWCA.

Zapraszamy do zgłaszania swoich klasyków w konkursie KLASYK LIPCA. Do tego konkursu zakwalifikowało się już kilka aut.