Każdy kierowca doskonale wie, że na drodze nietrudno o przykry wypadek. W kryzysowych sytuacjach trudno jest czasem zachować zdrowy rozsądek i szybko znaleźć kogoś, kto może nam pomóc. Zdecydowanie najbardziej korzystną opcją jest wykupienie pakietu Assistance. Na czym polega ta polisa i jak działa? Dla kogo jest skierowana?
Czym jest ubezpieczenie assistance pojazdu?
Ubezpieczenie assistance należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych, toteż zakres oferowanych udogodnień może różnić się w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto wiedzieć, że w swojej podstawowej wersji, assistance to ubezpieczenie, które ma nam pomóc w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze, np. konieczności wymiany koła czy holowania pojazdu. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych obowiązuje oferta assistance w wariancie podstawowym i rozszerzonym. Oczywiście, wariant rozszerzony oferuje więcej możliwości, jest także droższy. Daje większe bezpieczeństwo i pewność, że w razie potrzeby uzyskamy potrzebną nam pomoc, o ile spełnimy warunki zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Holowanie pojazdu, samochód zastępczy.. na co jeszcze możesz liczyć?
Ubezpieczenie assistance samochodu jest dobrowolne, a jego zakres może się znacząco różnić w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego Standardem jest zwykle samochód zastępczy, na który możesz liczyć, gdy Twój prywatny samochód odmówi Ci posłuszeństwa bądź w przypadku kradzieży pojazdu. W wielu pakietach znajduje się usługa obejmująca wymianę koła czy żarówek na miejscu zdarzenia. W zależności od wybranego wariantu polisa assistance może obejmować nie tylko pomoc techniczną, ale także pomoc informacyjną, medyczną czy nawet prawną. To oznacza, że cokolwiek by się nie wydarzyło, zostaniemy objęci pomocą. Taka świadomość daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i pewności, a co za tym idzie, komfort podróży.
Assistance krótkoterminowy i całoroczny – różnice
Usługa ubezpieczenia assistance wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami. Czasami zdarza się, że usługa ta nie jest nam potrzebna przez cały rok, a np. jedynie podczas wakacyjnego wyjazdu. Wówczas z pomocą przychodzi możliwość wykupienia polisy krótkoterminowej. W jej zakresie znajduje się pomoc w przypadku awarii samochodu, holowanie go bądź wypożyczenie samochodu zastępczego. Assistance krótkoterminowy może zostać wykupiony na 7, 15 lub 30 dni. Różnicą pomiędzy assistance krótkoterminowym, a całorocznym jest okres obowiązywania, a co za tym idzie, wysokość składki auto assistance. Ubezpieczenie obejmuje np. zdarzenie powodujące unieruchomienie pojazdu, rozładowanie akumulatora czy inne przypadki, w których auto zastępcze jest koniecznością. Dzięki temu naszych planów nie zrujnuje zepsuty samochód ani żadne zdarzenie, na jakie zupełnie nie mamy wpływu.
Kto powinien zdecydować się na polisę assistance?
Auto Assistance jako dodatek do standardowej polisy OC przyda się przede wszystkim kierowcom, którzy dużo jeżdżą. Im więcej przejechanych kilometrów tym większe jest ryzyko przykrego zdarzenia, na które nie zawsze mamy wpływ. Awarie, które obejmuje ubezpieczenie assistance zostaną naprawione na miejscu zdarzenia, a w razie konieczności auto zostanie odholowane do serwisu, a kierowca na czas naprawy otrzyma samochód zastępczy. Wykupienie ubezpieczenia Assistance jest dobrym pomysłem przed każdą daleką podróżą, zwłaszcza, że najkrótszy czas obowiązywania ochrony to zaledwie 7 dni. Koszty takiego ubezpieczenia nie są wygórowane, a bezpieczeństwo, jakie zapewniają jest ich warte. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/0.html.