Po raz drugi Stowarzyszenie Chrzanowskie  Klasyki oraz Gminny rodek Kultury i Sortu w Babicach zaprosili na zlot samochodów. W sobotę 23 lipca 2017 r. polana pod Lipowieckim zamkiem mieniła się w wspaniałymi kolorami klasycznych pojazdów. Na zlot przybyły auta zarejestrowane przed 1991 r. Wyjątek wprowadzono tylko dla pojazdów z okresu PRL, które mogły prezentować się w swej różnorodności bez względu na ograniczenia wiekowe.

Wszystkie klasyki biorące udział w imprezie były piękne. Dla uczestników przewidziano nagrody w kilku kategoriach: najstarszy klasyk, najładniejszy klasyk – głosy publiczności z podziałem na Motocykle i Samochody, konkurs na kapelusz – dla Pań i Panów oraz zwyczajowy już konkurs na strój.

Przewidziano także liczne atrakcje. Panie mogły zmierzyć się ze swą wiedzą w konkursie Znamy się na samochodach, a panowie – w konkursie Samochód moich marzeń. Nie zapomniano o dzieciach. Najmłodsi brali udział bądź to w warsztatach lub w rozgrywkach konkursowych pt. Kolorowe samochody.

Plener zlotu również nie pozostał bez wpływu na uczestników – wiele osób udało się do zamku. To rzeczywiście niezwykły obiekt, godzien zwiedzenia, a kto wszedł na wieżę – miał piękny widok na samochody w lotu ptaka.

Miejsce i program zlotu były oryginalne, co prawda pogoda spłatała figle nieoczekiwaną burzą, ale z pewnością należy powiedzieć, iż udało się organizatorom zapewnić świetną zabawę i dobrą atmosferę.

Partnerzy II Moto Retro Deptaku: Klassikauto.pl – Pasja i Styl, Mod-Car – auto, część, tuning, MotoGO, Gladiator Wheels, FotoMotoFan, Pojechani, MDesign, Zloty i Spoty w Polsce, Radio Praga.pl, Classy Cars, Lower Nations Camera Works, ClassicMania.pl, ReadHead Foto, Fabryka Naklejek, Detailking.

Patronat medialny: KlassikAuto.pl, „Przełom”, „Gazeta Krakowska”