Ostatnio często sięgamy po niemieckie książki motoryzacyjne. Bogactwo tego rynku oraz jakość wydawanych publikacji zachęca do ich prezentowania Czytelnikom KlassikAuto.pl. Ponadto książki te są łatwo dostępne w księgarniach u sąsiadów, jak i na stronach internetowych.

Przedstawiamy tym razem historię amerykańskiej motoryzacji, która jak żadna inna, łączy design, kreatywność projektantów, pojemność silników z prawie nieograniczonymi możliwościami produkowania dużych samochodów. Moc 400 KM, 8 litrów, czy 6 metrów długości nie są niczym niezwykłym na tamtejszym rynku.

Autorem książki jest Sönke Priebe – wybitny specjalista amerykańskiej motoryzacji. Zajmuje się przede wszystkim stylem amerykańskiej kultury samochodowej, jak i samochodami typu muscle car.

Prezentowana książka zawiera wiele danych, faktów, typów pojazdów oraz informacji z zakresu historii gospodarczej, technicznej i motoryzacyjnej. To publikacja świetnie zilustrowana, wydana z dbałcią o detale graficzne i na wysokim poziomie edytorskim. Duży format i twarda oprawa ułatwiają przeglądanie książki. Jest ona z pewnością godna uwagi każdego fana samochodów.

Zebrany materiał prezentowany jest w sposób bardzo czytelny i uporządkowany według epok. Historia legendarnych amerykańskich samochodów, głównie z lat 1947-1974, zabiera czytelnika w świat niezwykłych pojazdów produkowanych za Oceanem. Wymieni są poszczególni producenci, z uwzględnieniem trzech wielkich firm samochodowych. Autor we wstępie pokusił się o porównanie Europy i Stanów Zjednoczonych, w których to ewolucja samochodu przybrała odmienne kierunki.
Książka jest bogato ilustrowana, uzupełnionym szerszymi opisami. Czytelnik może odkryć wiele różnych pojazdów i ciekawych informacji. Można powiedzieć, że to dość wszechstronne i o tyle ciekawe, że autorowi udało się wybrać najważniejsze marki i modele bogactwa motoryzacji amerykańskiej.

Polecamy!