Rok produkcji samochodu ze zdjęć: 1951. To aerodynamiczne coupe z karoserią ze stali i aluminium było produkowane przez firmę Borgward w latach: 1951-52.

Goliath wykonywany był ręcznie. Karoserię produkowała berlińska firma Rometsch. Samochód nie był przewidziany do masowej produkcji. Miał poprawić tylko wizerunek firmy. Wstępnie zaplanowano do produkcji 25 sztuk. Wykonano 26 sztuk. Od razu zaplanowano, że produkcja tej mini serii przyniesie stratę.

Napędzał go dwucylindrowy, dwusuwowy silnik o pojemności 700 cm3 i mocy 24 KM. Prędkość maksymalna wynosiła 110 km/h. Samochód dobrze się prowadził, wszystkie biegi były zsynchronizowane, miał być innowacyjny dlatego wspólnie z firmą Bosch skonstruowano wtrysk paliwa, który miał obniżyć spalanie i podkreślić osiągi tego dwucylindrowego silnika.

Limuzyna Goliath kosztowała 6 420 DM, a prezentowane sportowe, luksusowe, coupe 9 700 DM.

Efekt reklamowy wg nas był bardzo dobry, mimo że przedsiębiorstwo nie istnieje od 1962 roku. Mówi się, że marka BMW doprowadziła do upadłci Borgwarda (mimo, że firma była wypłacalna), bo widziała w niej poważną konkurencję. Od 2015 roku następuje próba reaktywacji tej marki.