Ostatnie odliczanie przed startem! Puchar Youngtimer Party to cykliczna impreza dla tych, którym nie wystarczają niedzielne przejażdżki swoim youngtimerem. Pierwsza edycja imprezy odbywać się będzie 19-20 maja 2012r.


Podczas tegorocznego Pucharu, inaczej niż w roku ubiegłym, rywalizacja toczyć się będzie przez dwa dni.
O zajętym przez uczestników miejscu, zadecydują punkty zdobyte zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

W sobotę zawodników czeka 5 szybkich prób sprawnościowych na terenie toru. Kolejność przejazdów jest dowolna. Do klasyfikacji będą zaliczane 2 najlepsze czasy osiągnięte podczas 3 możliwych przejazdów każdej z prób.

W niedzielę organizatorzy proponują próbę o długości około 4 km, prowadzącą główną nitką toru. Uczestnicy startować będą w określonej kolejności, pojedynczo i w bezpiecznych odstępach. Pomiar czasu dokonany zostanie fotokomórką. Do klasyfikacji będą zaliczane 2 najlepsze czasy przejazdów (spośród 3 możliwych).

Dodatkowo – w oba dni, po przejazdach klasyfikowanych jest jeszcze szansa na dodatkowe przejazdy „treningowe” – w ramach dostępnego czasu.

W sezonie 2012 organizatorzy wprowadzili w regulaminie Pucharu Youngtimer Party i formule imprezy pewne zmiany.

Zgodnie z aktualnym regulaminem Konkursowej Jazdy Samochodem w imprezie mogą brać udział samochody wyposażone w instalację LPG.

Kolejną nowością są zmiany w podziale samochodów na klasy i grupy. Zrezygnowano z kontrowersyjnych punktów za oryginalność i postanowiono podzielić samochody na te oryginalne i zmodyfikowane w niewielkim stopniu oraz przystosowane do sportowej rywalizacji.

W tegorocznej edycji Pucharu Youngtimer Party będzie okazja nie tylko do sportowych zmagań. Nowością zafundowaną przez Koło Youngtimer będzie wystawa aut zabytkowych, które nacieszą oczy nie tylko uczestników ale i oglądających.
Zaproszenia na wystawę koło rozesłało do właścicieli starych aut z całej Polski.
Z odpowiedzi można wnioskować, że będzie można podziwiać naprawdę szeroką gamę klasycznych samochodów.

Zawołanie od organizatorów:
„Pierwszy raz pojawia sie niepowtarzalna okazja żeby pokazać swojego klasyka w trakcie trwania imprezy. Bezpłatna wystawa usytuowana w samym centrum toru Poznań dostępna będzie dla każdego z Was. Wystarczy wysłać zgłoszenie wraz ze zdjęciem na adres: michal.cynka@youngtimerparty.pl. Więcej szczegółów
otrzymacie na maila. Zapisy zbieramy do 14maja. Do zobaczenia na Torze. „

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin imprezy na stronie http://youngtimerparty.pl/

W załączeniu klika ujęć z zeszłorocznej imprezy.