Interesuje Cię wynajem samochodu z wypożyczalni? Potrzebujesz funkcjonalnego pojazdu z wieloma udogodnieniami? Rezerwacja auta jest szybką transakcją, która umożliwia nam posiadania transportu w każdej sytuacji. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wypożyczając samochód.

Czy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Przede wszystkim wypożyczalnie samochodów charakteryzują się bogatą ofertą pod względem marek i modeli pojazdów. Dodatkowo oferują wiele udogodnień, np. wynajem auta z kierowcą, do ślubu, na spotkanie biznesowe, czy pozostałe uroczystości i imprezy okolicznościowe.

Wynajem samochodu z wypożyczalni jest dla nas ratunkiem, gdy zostaliśmy pozbawieni własnego środka transportu, np. w wyniku uszkodzeń po stłuczce, czy awarii. Dlatego, gdy nasz pojazd znajduje się w warsztacie samochodowym jako auto zastępcze, możemy wybrać samochód z floty wybranej wypożyczalni. Rezerwacja pojazdu jest także dobrym rozwiązaniem podczas wyjazdu na wakacje, czy do innego miasta. Wynajem samochodu może zatem znacząco obniżyć koszty transportu, niezależnie czy decydujemy się na krótkoterminowy, czy długoterminowy wynajem.

Kto może wynająć auto z wypożyczalni?

W wypożyczalni samochodów wynająć pojazd mogą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Jednak w wielu miejscach możemy spotkać się z różnymi zasadami, np. wymaganym wiekiem kierowcy. Odnosi się to do młodych osób, które mogą wypożyczyć auto niekiedy od dopiero 19. roku życia ze względu na wymóg posiadania prawa jazdy od co najmniej roku. Inne z kolei wypożyczalnie umożliwiają rezerwację pojazdów dopiero od 20. lub 21. roku życia.

Pozostali mogą swobodnie korzystać z ofert wypożyczalni w pełnym zakresie po realizacji transakcji. Wynajem to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują samochodu na różne okazje bez zamartwiania się o użytkowanie, czy wszystkie inne formalności.

Jak wypożyczyć samochód?

W wielu przypadkach wynajem samochodów odbywa się poprzez formularze kontaktowe na stronach wypożyczalni, telefonicznie, mailowo, czy nawet osobiście. Wszystko zależy od formy, jaką dana firma przyjmuje. Jednak zawsze podczas dokonywania transakcji należy posiadać ważne dokumenty – prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. Gdy klientem, który chce wynająć pojazd, jest firma, należy okazać numer NIP, REGON, a także zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz odpis KRS.

Zdecydowanie polecamy szukać wypożyczalni przez Internet. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej oferty marek oraz modeli samochodów. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z usługami globalelitecar.pl, gdzie czeka na Ciebie flota wysokiej jakości aut każdej klasy.

Źródło zdjęcia: freepik.com