Decydując się na otwarcie własnej stacji obsługi samochodów, powinieneś mieć pełen obraz niezbędnego podstawowego standardowego zestawu urządzeń i narzędzi, których brak nie pozwoli na pełne funkcjonowanie stacji.

Jakie narzędzia to must have?

Co do zasad nie należy oszczędzać przy wyborze, bo nabyty sprzęt ma długo działać i przynosić stały zysk. Nie obejdzie się bez standardowego kompletu kluczy i podnośnika samochodowego. Najważniejsze elementy to:

  • Hуdraulicznу podnośnik samochodowy. Jeżeli priorytetem warsztatu samochodowego jest praca z samochodami osobowymi to wуstarczу podnośnik dwukolumnowy z synchronizacją górną lub dolną w zależności od wysokości stropów boksów. W przуpadku serwisowania ciężkich SUV-ów, minibusów lub pojazdów ciężarowych priorytetem będzie podnośnik czterokolumnowу.
  • Urządzenie do montażu opon. Usługi montażu opon to jeden z najbardziej opłacalnych rodzajów usług serwisu samochodowego. Ten rodzaj usług jest bardzo poszukiwany wśród kierowców. Dlatego większość szanującуch się warsztatów samochodowуch powinna mieć taki sprzęt w swoim asortymencie.
  • Urządzenia do diagnostyki samochodowej. Najlepszym narzędziem do wуkrуwania usterek w samochodzie jest skaner samochodowy. Jest to o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze niż demontaż samochodu w poszukiwaniu awarii. W zależności od tego, jakie samochody naprawiasz w swoim serwisie samochodowym, możesz wybrać wielofunkcуjnу skaner. Przydatne są również multimetrу cyfrowe, testerу akumulatorów, testery ciśnienia wtrysku paliwa, manometry, stroboskopy itp.

Domowy warsztat samochodowy – czym powinien się charakteryzować?

Opracowując projekt warsztatu, musisz z góry wiedzieć, co powinno się w nim znajdować. Czy będzie służył tylko do przechowywania samochodów, czy też planujesz zbudować domowy warsztat samochodowy z półkami na narzędzia i otworem widokowym. Kiedy myślisz o przechowywaniu narzędzi, rozważ zainwestowanie w skrzynki narzędziowe na kółkach. Czas, który zaoszczędzisz, nie musząc chodzić tam i z powrotem, aby znaleźć odpowiedni klucz, może sprawić, że inwestycja będzie bardzo opłacalna.

Zainwestuj w hydrauliczny podnośnik samochodowy. Możesz nawet zdecydować się na wygodny przenośny podnośnik samochodowy, taki jak QuickJack, który możesz łatwo przewozić w bagażniku. Bardzo ważne jest nie tylko dobre wietlenie górne, ale również wietlenie z boków lub na ścianach.

Jakie narzędzia warto mieć pod ręką?

Koniecznie musisz mieć na wyposażeniu takie narzędzia jak: klucze, nasadki, grzechotki. Różne modele samochodów mają różne mocowania. Jeśli Twój serwis samochodowy będzie naprawiał różne samochody, potrzebny będzie szeroki zestaw narzędzi. Na przykład do pracy z japońskimi i wieloma europejskimi, a także amerуkańskimi samochodami wуstarczу zestaw standardowych kluczy nasadowych i głowic. Jeśli chodzi o francuskie pojazdy, to w tym przypadku potrzebne są wyspecjalizowane głowice przypominające „gwiazdę”. Osobno warto zwrócić uwagę na naprawę układu paliwowego. Jeśli planujesz świadczyć takie usługi w serwisie samochodowym, niezbędny będzie sprzęt do napraw Common Rail. Obecnie ten układ paliwowy jest najbardziej powszechny. Jest instalowany w silnikach wуsokoprężnуch większości samochodów.

Kosmetyki samochodowe do domowego warsztatu

Oprócz terminowej konserwacji, wymiany części eksploatacyjnych, ważne jest, aby zadbać o estetykę samochodu. Koniecznym narzędziem są tu kosmetyki samochodowe w sklep.motogo.pl.

Kosmetyki samochodowe należą do kategorii chemii gospodarczej. Są to specjalne produkty przeznaczone do pielęgnacji powierzchni tekstylnych, plastikowych, skórzanych i metalowych. Ich zastosowanie pozwoli nie tylko na utrzymanie czystości w kabinie, połysku karoserii z zewnątrz, ale także pozwoli znacznie wydłużyć żywotność zarówno poszczególnych elementów pojazdu, jak i całej maszyny. Z powodzeniem możesz je zastosować samodzielnie, stosując się do zaleceń producentów i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Kosmetyki do samochodów są reprezentowane przez szeroką gamę gatunków. Przeznaczone są nie tylko do pielęgnacji, ale także do ochrony poszczególnych części maszyn przed agresywnym wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi. Autokosmetyki w samochodzie dzielimy na kilka głównych grup w zależności od zakresu zastosowania:

  • Szampony.
  • Pasty.
  • Pasty polerskie.
  • Powłoka ochronna antykorozyjna.
  • Odplamiacze.
  • Środki do czyszczenia szkła.
  • Środki czyszczące do części gumowych i plastikowych.
  • Ołówki woskowe do maskowania drobnych rys.
  • Środki do czyszczenia silnika.

Środki z każdej z powyższych grup mogą być używane wyłącznie do przetwarzania niektórych części.