Na polskim drogach porusza się jeszcze wiele pojazdów z lat 90. Stopniowo ustępują one miejsca nowszym modelom. Jeśli i Ty stoisz przed decyzją o wymianie auta na nowsze, to z pewnością zastanawiasz się także, co zrobić ze starym samochodem. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci kilka rozwiązań i pomysłów na pozbycie się wiekowego pojazdu. Dwa najbardziej popularne to sprzedaż auta oraz złomowanie pojazdu.

Gdzie najlepiej sprzedać stare auto?

Sprzedając relatywnie nowy samochód, z pewnością nie będziesz miał problemu ze znalezieniem sporej grupy zainteresowanych osób. Nieco gorzej może być w przypadku wiekowego auta. Stan techniczny takiego pojazdu często wymaga dużych inwestycji. Nie każdy kupujący chce ponosić takie ryzyko.

Sprzedając stary samochód, na pewno nie opłaca się oddawać go w komis. Chyba że w tym samym komisie będziesz kupował swoje nowe auto. Możesz wtedy zostawić stary samochód w rozliczeniu. Wiedz jednak, że komis będzie chciał zaniżyć cenę odkupowanego auta, aby móc potem sprzedać je z zyskiem. Nieco lepszym rozwiązaniem może okazać się sprzedaż przez portal ogłoszeniowy. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania auta, opisania jego stanu technicznego i przygotowania dokumentacji zdjęciowej. Pamiętaj także, że oczekiwania kupujących i sprzedających na portalach ogłoszeniowych są często bardzo rozbieżne. Dlatego musisz się liczyć z koniecznością znacznej obniżki ceny sprzedaży.

Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się oddanie auta do skupu pojazdów. Nie wymaga to od Ciebie praktycznie żadnego zaangażowania. Wystarczy, że znajdziesz skup pojazdów w pobliżu miejsca zamieszkania i skontaktujesz się z nim telefonicznie lub mailowo. Jeśli Twój samochód jest w pełni sprawny, to możesz od razu pojechać nim do skupu. W punkcie skupu Twój pojazd zostanie wyceniony przez profesjonalnego rzeczoznawcę samochodowego. Dzięki temu będziesz mógł otrzymać za niego uczciwą cenę. Dużą zaletą sprzedaży auta do skupu jest szybkość transakcji. Po oględzinach pojazdu otrzymasz propozycję odkupu auta. Jeśli zgodzisz się na kwotę sprzedaży, to tego samego dnia będziesz mógł podpisać umowę i otrzymać pieniądze za samochód.

Kiedy zezłomować auto?

W sytuacji, gdy Twój stary samochód jest poważnie uszkodzony lub wyeksploatowany, to jedynym rozwiązaniem wydaje się zezłomowanie auta. To optymalny wybór w momencie, gdy doprowadzenie pojazdu do stanu używalności jest nieopłacalne. Pamiętaj, że sam nie możesz rozebrać pojazdu i sprzedać go „na części”. Nie pozwala na to polskie prawo. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest auto szrot. Dobra informacja jest taka, że za złomowane auto otrzymasz pieniądze. Ponadto nie musisz martwić się jego transportem do punktu skupu. Auto szroty dysponują własnym transportem, co znacznie ułatwia finalizację transakcji.

Usługę złomowania pojazdów mogą wykonywać tylko licencjonowane stacje demontażu. I taki właśnie punkt powinieneś znaleźć. Dlaczego? Ponieważ stacja demontażu wystawia zaświadczenie, z którym możesz udać się do Wydziału Komunikacji, aby wyrejestrować pojazd.

Jeżeli szukasz punktu, w którym możesz zezłomować lub sprzedać stary samochód, to warto skontaktować się z firmą Auto Kurek. Otrzymasz tam fachową pomoc oraz korzystną ofertę odkupu Twojego auta. Dzięki pozyskanym środkom będziesz mógł spokojnie rozglądać się za nowym samochodem.

fot. materiały prasowe