Niedaleko od polskiej granicy, w Mladá Boleslav, znajduje się kolebka jednej z najstarszych marek samochodowych na świecie.


W 1895 roku Václav Klement i Václav Laurin założyli zakład produkujący rowery, by szybko odkryć swoją pasję do samochodów i zacząć je produkować właśnie w Mladá Boleslav. ŠKODA Muzeum mieści się w dawnych halach produkcyjnych, w których samochody były produkowane od 1928 roku w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej siedziby spółki i współczesnego zakładu produkcyjnego.

W obecnej formie muzeum funkcjonuje od 2012 roku, zajmuje 1 800 m2, na których można podziwach około 50 eksponatów. Muzeum oferuje wystawy czasowe, a także okresowe wymiany prezentowanych samochodów, które dostarczają inspiracji
i różnorodności przez cały rok.

Otwarte codziennie z wyjątkiem 24-26 i 31 grudnia oraz 1 stycznia w godzinach od 9 do 17.

Bilet normalny kosztuje 70 CZK, ulgowy 35 CZK jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem, na które kilka tygodni wcześniej trzeba się umawiać i jest odpowiednio droższe (od 130 CZK do 200 CZK). Bilet ulgowy przysługuje dzieciom poniżej 15 lat, studentom do 26 roku życia, osobom powyżej 65 roku życia i pracownikom ŠKODA AUTO.

Wstęp wolny do muzeum mają osoby niepełnosprawne wraz z jedną osobą towarzysząca, dzieci poniżej szóstego roku życia, media, pracownicy muzeów, galerii i instytucji dziedzictwa narodowego, kierowcy autobusów grup odwiedzających, dwie osoby towarzyszące grupie dzieci w wieku szkolnym.

Adres: Tř. Václava Klementa 294, 293 60 Mladá Boleslav