Zastanawiasz się nad postawieniem myjni bezdotykowej? Jak otworzyć myjnię bezdotykową? Co w ogóle składa się na koszt tego rodzaju miejsca? Jeśli szukasz odpowiedzi na wyżej postawione pytania, znajdziesz je w niniejszym artykule. Zapraszamy!

  1. Co to jest myjnia bezdotykowa?
  2. Myjnie bezdotykowe – jak otworzyć działalność gospodarczą?

Zanim jednak odpowiemy na pytania, przypomnijmy, czym właściwie jest myjnia bezdotykowa? Czy każdy zainteresowany może podjąć się inwestycji w myjnię samochodową?

Co to jest myjnia bezdotykowa?

Standardowa myjnia bezdotykowa to nic innego jak miejsce, w którym każdy zainteresowany może bez problemu umyć swój samochód. Dziś buduje się takie myjnie, które oprócz mycia nadwozia i podwozia oferują także możliwość wyczyszczenia silnika, woskowanie, pranie tapicerki czy odkurzanie. Oczywiście nie każde miejsce ma tak szeroki zakres usług. Wszystko zależy od rodzaju myjni, którą mamy w swojej okolicy.

Aktualnie wyróżnia się myjnie automatyczne, tunelowe, wspomniane bezdotykowe, parowe, bezwodne, portalowe oraz specjalne rozwiązania dla ciężarówek i motocykli. Sporą popularnością cieszą się właśnie myjnie bezdotykowe, będące jednocześnie myjnią samoobsługową. Wystarczy zaparkować swój samochód na stanowisku, wrzucić pieniądze do kasy mieszczącej się na panelu sterującym i rozpocząć mycie. Cały proces zaczyna się w momencie, gdy wyciągniemy pistolet z lancą z uchwytu lub specjalnego stojaka. Następnie wybieramy interesujący nas program. Standardowe myjnie bezdotykowe oferują minimum cztery programy. Jeden z nich obejmuje mycie za pomocą gorącej wody wymieszanej z detergentem myjącym.

Kolejny program umożliwia spłukiwanie piany zimną wodą prosto z sieci. Jest dostępny także program nabłyszczania. Tu wykorzystuje się gorącą wodę wymieszaną z dodatkami w postaci wosku lub polimeru. Dodatki te tworzą swego rodzaju chroniącą lakier samochodu warstwę. Ponadto na myjni bezdotykowej zawsze dostępny program, który pozwala na finalne i dokładne opłukiwanie samochodu ze wszystkich pozostałci. W tym celu wykorzystuje się zmiękczoną i zdemineralizowaną wodę. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samochód zostanie dokładnie umyty, skorzystaj ze wszystkich czterech programów.

Myjnie bezdotykowe – jak otworzyć działalność gospodarczą?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie zastanów się, czy faktycznie chcesz otwierać tego rodzaju działalność gospodarczą. Jeśli już się zdecydowałeś, koniecznie nawiąż współpracę z odpowiednimi doradcami biznesowymi. Osoby te przygotują między innymi projekt budowlany, pomogą w procesie formalno-prawnym, w montażu urządzeń oraz – ogólnie – w uruchomieniu Twojej myjni. Odpowiednia firma, do której zgłosisz się, powinna także pomóc w zakresie reklamy i marketingu. Warto na samym początku również zapoznać się z kwestiami związanymi z finansami myjni bezdotykowej. Na koszt myjni składa się między innymi budowa systemu do odprowadzania ścieków, doprowadzenie mediów, przygotowanie fundamentów pod myjnię oraz wykonanie systemu dróg dojazdowych i różnego rodzaju stanowisk – na przykład do odkurzania. Oczywiście nie zapominajmy o zakupie urządzeń oraz wiaty.

Wpływ na cenę mają także inne czynniki – na przykład wielkość działki. Pamiętaj również o tym, że nie na każdej lokalizacji można wybudować myjnię bezdotykową.
Koszy mogą wzrastać, jeśli nasza budowa będzie wymagała wybudowania bardziej rozległej infrastruktury związanej z odprowadzaniem ścieków. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie te koszty uwzględnić w swoim biznesplanie. Możesz także skorzystać ze specjalnego finansowania myjni, jeśli tylko zdecydujesz się na jej budowę wraz z firmą, która zajmuje się stawianiem tego rodzaju miejsc. Wśród korzystnych wariantów finansowania klienci najczęściej wybierają równe raty miesięczne lub rosnące raty leasingowe.

Chcesz otworzyć myjnię bezdotykową? Koniecznie skorzystaj z pomocy firmy z wieloletnim doświadczeniem, która pomoże Ci na każdym etapie budowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja myjnia bezdotykowa spełnia oczekiwania zarówno klientów, jak i Twoje.