• Kategoria ogłoszenia:
  • Marka i model:
  • Rok produkcji: 1982
  • Województwo: Wielkopolskie
  • Rodzaj paliwa: Benzyna
  • Cena: 33924 zł

Sprzedam nietuzinkowe Porsche 924. Model, dzięki któremu Porsche w latach 70/80 nie zbankrutowało i po dziś dzień sprzedaje i tworzy samochody. Model 924 jako pierwszy otrzymał w pełni cynkowe nadwozie, które topowe 911 jeszcze przez kilka lat nie otrzymało. Dzięki temu auto blacharsko bardzo dobrze wygląda, jest bez oznak rdzy. Dodatkowo zastosowano układ transaxle. Czyli silnik umieszczony jest z przodu, a skrzynia biegów zintegrowana jest z dyferencjałem, zamocowana została na tylnej osi. Dzięki takiemu zabiegowi w środku jest bardzo dużo miejsca na nogi, tunel jest wąski, a co ważniejsze, uzyskano balans masy 52/48%. Dzięki temu prowadzenie auta, to sama przyjemność. Prowadziłem wiele aut, jednak Porsche z serii transaxle posiada coś wyjątkowego w sobie, co wywołuje natychmiastowy uśmiech na twarzy, a każdy pokonywany kilometr jest przyjemnością.

Auto wbrew pozorom posiada 4 miejsca z tym, że dwa tylne miejsca są „awaryjne”. Można przewieźć kogoś, jednak do końca wygodne to nie będzie. Inaczej sytuacja ma się na przednich fotelach, gdzie miejsca na nogi mamy od groma. Za tylną kanapą znajduje się pakowny bagażnik, wyeksponowany przez szklaną klapę. Bagażnik jest kolejnym elementem dzięki któremu auto w latach 70/80 było bardzo docenione – pomimo sportowego zacięcia nic a nic nie traciło z funkcjonalności na co dzień.

Przechodząc do aspektów tego egzemplarza. W zeszłym roku przeprowadziłem renowację auta. W zakresie prac był remont silnika, odświeżenie układu napędowego, elektryki, remont układu kierowniczego (cała kolumna kierownica praktycznie jest nowa), hamulcowego i zasilania. Auto jest kompletne i gotowe do sezonu. W zimę autem nie jeździłem. Jest przechowywane w garażu.

Poprzedni właściciel wykonał detailing lakieru oraz zarejestrował auto na zabytkowe razem z certyfikatem FIVA.

Auto jest rzadko spotykane na polskich drogach dzięki czemu wywołuje sporo pozytywnych reakcji. Świetne auto jako weekendowy klasyk. Nie traci na wartości, a dobrze się prowadzi.

Zapraszam do oględzin oraz kontaktu, chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Do auta posiadam dodatkowo oryginalną kierownicę, dodatkową oryginalną klapę bez spoilera, dodatkowy komplet felg z oponami (raczej do regeneracji) oraz oryginalny bagażnik Thule, który sprzedam za dodatkową opłatą (bardzo rzadki). Dodatkowo posiadam kilka książek o Porsche 924 i transaxle oraz książkę serwisową.

Przebieg: 87 557 km
Pojemność silnika: 1984 cm², moc 125KM
Napęd: na tył

Kontakt:
Czerwonak, woj. wielkopolskie
Tel.: 880 813 413