Producent z Sant’Agata Bolognese we współpracy z Konsulatem Generalnym Włoch zorganizował wystawę pt. „Lamborghini Countach: Future Is Our Legacy” w muzeum Wolfsonian-FIU. Przestrzeń galerii Art Deco została zaaranżowana tak, aby uczestnicy targów mogli poznać historię włoskiej marki i jej plany związane z dążeniem do zrównoważonego rozwoju. W centrum wystawy znajdował się legendarny model Lamborghini Countach LP 5000 QV z 1986 roku.
W przeszłości producent podczas prestiżowych amerykańskich targów sztuki przedstawił m.in. Miurę z 1968 roku. Podczas tegorocznej wystawy zaprezentowano historię modeli Countach, wraz z fotografiami wskrzeszonego w ostatnim czasie hybrydowego LPI 800-4. Goście mogli także przestudiować historyczne szkice, które wyznaczały drogę włoskiego producenta do zrównoważonego rozwoju. Najważniejszym elementem ekspozycji był kultowy model Lamborghini Countach LP 5000 QV z 1986 roku.
Przyszłość – dziedzictwem Lamborghini
Wystawa poruszała tematy związane z hybrydyzacją marki, która jest jednym z ambitnych celów strategii „Direzione Cor Tauri” włoskiej firmy. Koncepcja zakłada zmniejszenie emisji CO₂ do 2025 roku o połowę, realizacja tego punktu ma nastąpić dzięki wprowadzeniu linii modeli hybrydowych typu plug-in oraz pierwszego w pełni elektrycznego modelu Lamborghini. Jego premiera planowana jest na drugą część tej dekady.
Napędzany hybrydowo model Lamborghini Countach LPI 800-4 swoją premierę miał w 50. rocznicę powstania oryginalnego modelu LP 500. Został zaprojektowany z myślą o nowej erze motoryzacji. Jest połączeniem najnowszych innowacji Lamborghini – pionierskiej technologii hybrydowej z sercem V12. Model ten jest dowodem nieprzemijającego wpływu na rynek motoryzacji pierwszego supersportowego samochodu na świecie. Stanowi on kolejny krok w kierunku elektryfikacji.
– Ta wystawa pokazuje, jak przeszłość łączy się z teraźniejszością oraz w jaki sposób Lamborghini na przestrzeni dekad konsekwentnie wykracza poza to, co możliwe i osiągalne. Dziś robi to nadal i skupia się na ambitnym planie elektryfikacji – stwierdził Stephan Winkelmann, Prezes i Dyrektor Generalny Automobili Lamborghini. – Z przełomowym designem i nowoczesną estetyką będącą integralną częścią DNA Lamborghini, Art Basel Miami jest idealnym miejscem, w którym można zilustrować tę podróż. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy ją wystawiać w tak prestiżowym miejscu, jak muzeum Wolfsonian-FIU – dodał Winkelmann.
Współpraca z włoskim konsulatem
Tegoroczna wystawa powstała przy współudziale włoskiego Konsulatu Generalnego w Miami. Pozytywne wrażenia ze współpracy z marką z Sant’Agata Bolognese wyraził Cristiano Musillo, konsul generalny:
– To prawdziwa przyjemność móc odnowić współpracę między Konsulatem Generalnym Włoch w Miami a marką Lamborghini przy okazji prezentacji kultowego Countacha. Lamborghini posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji ponadczasowych samochodów. Oprócz swojej podstawowej działalności firma zobowiązała się do prowadzenia wszechstronnej polityki środowiskowej, która obejmuje redukcję emisji CO2 oraz zaawansowany recykling odpadów produkcyjnych – zauważył Musillo.
Pozdrawiamy Czytelników KlassikAuto.pl
Agnieszka Kłusek | kom. +48 793 355 583
Dominika Nosal | kom. +48 797 970 431
Marta Wasilak | kom. +48 572 728 597
[email protected]