Opel Gliwice oraz KlassikAuto.pl świętują razem 150 lecie marki Opel!
Potem była rekordowa produkcja smochodów, troska o pracowników i bicie rekordów Świata!

1911
Opel odpowiada na wyzwania techniczne współczesności, zapełniając luki rynkowe nowymi produktami. Zostaje wyprodukowany silnik lotniczy do samolotu Euler. W tym samym czasie spółka buduje zmotoryzowany pług dla gospodarstw. W wyniku pożaru cześć fabryki Opla zostaje zniszczona.
Produkcja maszyn krawieckich kończy się wraz z wyprodukowaniem milionowego egzemplarza. Powstaje Fundacja Adama Opla, która finansuje system emerytalny pracowników spółki.

1912
Opel obchodzi swoje pięćdziesięciolecie. Pod jego marką zostaje wyprodukowany 10-tysięczny samochód. Bogata o doświadczenia z pożaru w 1911 roku, fabryka Opla zostaje wyposażona w system gaśniczy. Na rynek zostaje wprowadzony wóz strażacki. Najnowszy samochód Opla ma już od 40 do 100 hp i cztery cylindry.

1914
Opel triumfuje w wyścigu Grand Prix. Samochód, który w nim startuje ma silnik o pojemności 12.3 litra, cztery cylindry i 16- zaworów. Do produkcji zostaje wprowadzony cieszący się wielką popularnością model „Puppchen” (Laleczka). Opel staje się największym producentem samochodów w Niemczech.

1916
Opel wprowadza do produkcji swój pierwszy silnik 6-cylindrowy o pojemności 4.7 litrów oraz o mocy 50 hp.

1919
Dawny tor wyścigów konnych zostaje przebudowany, by mogły po nim jeździć samochody. Jest to pierwsze miejsce dla organizowania wyścigów i testowania aut w Niemczech.

1921
Opel montuje w samochodzie silnik 8-cylindrowy, który idealnie sprawdza się w wyścigach. Dzięki temu Fritz von Opel wygrywa wyścig w Berlinie.

1924
Opel całkowicie modernizuje swoją produkcję samochodów. Fabryka w Russelsheim jest pierwszym niemieckim producentem stosującym liniową metodę produkcji.

1926
Duży rynkowy popyt na Laubfrosch pozwala obniżyć cenę tego samochodu do 1990 marek. Dzięki czemu sprzedaż znacznie wzrasta. Zespól sportowy z Russelsheim zdobywa 75 punktów w wyścigach w różnych klasach.

1928
Posiadający 37.5 procent udziału w rynku Opel staje się największym niemieckim producentem samochodów. Opel przygotowuje się do połączenia z General Motors.
Na rynek wprowadzony zostaje najnowszy model o nazwie Regent. Jest to limuzyna o mocy 110 hp z 8- cylindrowym silnikiem.
Powstaje samochód RAK 1 o napędzie rakietowym. Prędkość 100 kh osiąga w 8 sekund. Miesiąc później w RAKu 2 Fritz von Opel osiąga prędkość 238 kmh na torze w Berlinie. RAK 3 na torze w Burgwedel osiąga prędkość 254 kmh bijąc tym samym rekord świata.