Kilka ostatnich podpisów na dokumentach. Uroczyste przekazanie kluczyków. Uścisk dłoni właściciela salonu. List gratulacyjny. Butelka szampana w prezencie od firmy. Scenariusz, w którym odbieramy z salonu nowiutki, luksusowy samochód w ulubionym kolorze, posiadający wszystkie rozbudowane udogodnienia i opcje to marzenie każdego prawdziwego fana motoryzacji. Jednym uda się go spełnić, inni będą musieli poszukać rozsądnych i satysfakcjonujących pojazdów z drugiej ręki. Nawet jeśli faktycznie kupujesz nowe auto, musisz jednak mieć na uwadze, że jego perfekcyjny wygląd nie jest wieczny. Każda rysa na lakierze i plama na tapicerce będą negatywnie wpływać na efekt wizualny. Dla właściciela to przykre, ale też problematyczne – zwłaszcza jeśli chcemy sprzedać samochód, ale pomimo zaproponowania uczciwej ceny, kupcy rezygnują ze względu na kiepską stronę wizualną. Planujesz niedługo wystawić na sprzedaż swoje auto? A może przeciwnie – chcesz sam cieszyć się nim jak najdłużej i dbać o jego wygląd? Sprawdź 4 łatwe i skuteczne tricki, dzięki którym samochód młodnieje w oczach!
Nabłyszczanie i ochrona lakieru
Pierwszym, co rzuca się w oczy, gdy patrzymy na samochód, jest jego karoseria. To dlatego troskę o młody wygląd naszego auta warto zacząć od starannego mycia, a następnie pielęgnacji i ochrony lakieru. Samo mycie najlepiej przeprowadzić w kilku etapach – najpierw usunąć grubsze zabrudzenia, następnie pozbywając się ewentualnych zanieczyszczeń organicznych, takich jak soki drzewne, liście czy odchody ptaków.
Kolejnym etapem jest nabłyszczanie lakieru oraz jego ochrona. Istnieje kilka możliwości: wosk, który zabezpieczy lakier przed przywieraniem brudu i promieniowaniem UV, quick detailer nadający lakierowi ciemniejszy odcień i tworzący warstwę hydrofobową czy powłoki ceramiczne, polimerowe albo krzemowe, zapewniające ochronę nawet na kilka lat. Więcej o metodach pielęgnacji lakieru i dostępnych preparatach przeczytasz tutaj: https://blendbrothers.pl/pl/ochrona-lakieru-samochodowego/.
Regularne czyszczenie felg i opon
Przykładając się do czyszczenia karoserii, łatwo zapomnieć o kołach. A przecież ich estetyka również rzuca się w oczy od razu, gdy tylko spojrzymy na samochód! Z tej przyczyny warto zaopatrzyć się w środki do mycia i pielęgnacji zarówno felg, jak i opon.
Czyste koła wyglądają lepiej, ale też przekładają się na bezpieczniejszą jazdę. Skracają drogę hamowania, ułatwiają manewrowanie pojazdem, a nawet mogą prowadzić do niższego spalania i wolniejszego zużywania się innych elementów. Do bieżącego warto można użyć preparatu DOUBLE TROUBLE – 2in1 Safe Wheel Cleaner & Wheel Shampoo, natomiast na grubsze zanieczyszczenia produktu ELIMINATOR – Wheel & Tire Cleaner. Można użyć również myjki ciśnieniowej ustawionej na umiarkowaną moc i szeroki strumień. Pamiętaj też, aby felgi myć dopiero wówczas, gdy są one całkowicie chłodne. Po zakończeniu czyszczenia warto je również zabezpieczyć powłoką polimerową EZ-WHEELS – Wheel Coating od Blend Brothers.
Pielęgnacja grilla i zderzaków
Gdy czystością lśnią już zarówno lakier, jak i felgi oraz opony, przychodzi czas na pielęgnację elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z plastiku i winylu. Brudny grill albo odrapany zderzak mogą popsuć cały efekt, dlatego ich czyszczenia i ochrony nie należy lekceważyć!
Na stronie producenta blendbrothers.pl/pl/exterior-protect-pl znajdziesz produkty przeznaczone do kompleksowego detailingu, nadające się do profesjonalnego i amatorskiego zabezpieczania lakieru, ale także elementów gumowych i plastikowych. Kosmetyki nadają im połysk, zapewniają głębię i trwałość kolorów, ale też tworzą na pokrytych nimi powierzchniach niewidoczną i niewyczuwalną warstwę hydrofobową, zabezpieczającą przed wnikaniem zanieczyszczeń.
Prawidłowe czyszczenie dywaników
Dywaniki są elementem, który prawdopodobnie najczęściej ulega zabrudzeniu. Wystarczy trochę śniegu czy deszczu, aby na obuwiu wnieść do auta błoto, sól czy zanieczyszczenia organiczne. Wytrzepywanie i odkurzanie to za mało – dywanikom należy się bardziej skrupulatna pielęgnacja.
Dywaniki gumowe lub piankowe czyści się dosyć łatwo, za pomocą środków do detailingu typu all-purpose. Welurowe wymagają więcej zachodu – o sposobach ich prania czytaj tutaj: https://blendbrothers.pl/pl/jak-wyczyscic-dywaniki-samochodowe/.