Enzo Ferrari zaprasza.


W Modenie urodził się i mieszkał Enzo Ferrari, w jego rodzinnym domu obecnie znajduję się Muzeum Enzo Ferrari a w futurystycznym budynku prezentowane są wystawy tematyczne i samochody ze znakiem czarnego konia.
IMG_6843 IMG_6849

W pięknie odnowionym domu rodzinnym Enzo można podziwiać historię najsłynniejszego logo z czarnym koniem. Zachowany gabinet i biurko z bibelotami oraz kolekcję samochodów, które wywarły wpływ na włoskiego kierowcę. Znawców motoryzacji na literę F nie powinien dziwić wystawiony francuski samochód De Dijon Bouton, ani kolekcja wyścigowych Alf Romeo, w których zaczynał przygodę ze wyścigami Enzo.
IMG_6855 IMG_6859 IMG_6866

Prezentowane są także przełomowe modele Ferrari z Enzo jako ukoronowaniem historii wyścigowych aut drogowych. Można z bliska przyjrzeć się silnikom Ferrari. Zwiedzających zainteresuje też makieta dawnej fabryki Ferrari, zanim produkcję przeniesiono do Maranello.

W nowej części muzeum, gdzie mieści się kasa, bistro i sala multimedialna, prezentowane są wystawy tematyczne samochodów związanych z historią Ferrari.
IMG_6885 IMG_6890 IMG_6893 IMG_6917

Muzeum czynne jest codziennie z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Nowego Roku w godzinach 09.30 – 18.00 (od kwietnia do października do 19.00).

Bilety do muzeum można kupić na miejscu w cenie 15 euro, kombinowany, obejmujący muzea w Modenie i Maranello – 26 euro. Możliwości zakupu są spore, łącznie z zakupem biletu obejmującego także wizytę w fabryce Ferrari w Maranello i przejazd autobusem pomiędzy muzeami.
IMG_6928 IMG_6927 IMG_6925 IMG_6922

Bilety autobusowe sprzedawane są u kierowcy, obowiązuje rozkład jazdy. Jest to wygodna opcja, która zaoszczędzi nam czas, jednak jeśli nie planujemy zwiedzania obu muzeów jednego dnia taniej jest pojechać autobusem miejskim bądź pociągiem.

Wizytę w fabryce polecam wcześniej zarezerwować, najlepiej poprzez stronę internetową: http://www.vivaraviaggi.it/speciale_ferrari.php?group=1

Można próbować wykupić bilet na miejscu, ale nie ma gwarancji, że będą wolne miejsca – jest tylko kilka kursów w ciągu dnia, a chętnych zawsze sporo.
IMG_6956 IMG_6952 IMG_6941 IMG_6930