Moja pasja do BMW zaczęła się, gdy jako 10 – letnia dziewczynka widywałam białe BMW E36, którym sąsiad bardzo często woził młode pary do ślubu…

Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy rodzice kupili mi dziewczęcą, czerwoną Tigrę…jednak pewnej niedzieli na giełdzie samochodowej zobaczyłam czarne BMW E36…i już wtedy wiedziałam, że to jest to. Niedługo później zostałam właścicielką tego konkretnego egzemplarza. Niestety w czasach studenckich utrzymanie takiego auta było trudne, dlatego po 6 miesiącach byłam zmuszona go sprzedać.

Przez kilka następnych lat zmieniałam samochody, szukając czegoś oszczędnego, by za chwilę znów zasiąść na kółkiem BMW. Tak działo się kilkakrotnie, aż w sierpniu 2012 roku na jednym z portali sprzedażowych znalazłam ogłoszenie e30-stki. Od razu zadzwoniłam i poprosiłam o szczery opis auta. Po jego otrzymaniu, tego samego dnia tj. w piątek o godzinie 21:00 byłam w Radomiu i kupiłam swoją obecną E30 – Simply Perfect. To była miłość od pierwszego wejrzenia :) Odkąd pamiętam, czułam, że do Bawarek należy moje serce.
BMW E30 (5) BMW E30 (4)

Obecne BMW jest najstarsze spośród 5 dotychczasowych. E30 z wąską lampą z 1987 roku. Od ponad 4 lat jestem jej właścicielką i zarazem najwierniejszą fanką.

Wspólne 4 lata sporo zmieniły w wyglądzie auta. E30-stka otrzymała nowy lakier, zabezpieczanie lakieru na 12 miesięcy, felgi z Pontiaca Firebirda, sportowe zawieszenie. Została także dopieszczona mechanicznie, co w przypadku aut zabytkowych jest bardzo ważne.

Wbrew pozorom koszt utrzymania E30-stki jest niewielki. Auto napędzane 129 konnym silnikiem o pojemności 2 litrów nie jest skarbonką. Poza bieżącymi naprawami, których potrzebuje każde auto, E30-stka jest całkowicie bezawaryjna. Przez 4 lata nie zdarzyło się, aby mnie zawiodła a jeździ przez 365 dni w roku. Latem cieszy otwarty szyberdach, który w połączeniu z otwartymi szybami daje poczucie wolności…tak zimą mega frajdę. Z jednej strony jazdą tylnonapędówką to czysta radość, tak z drugiej utrzymanie jej na śliskiej, zaśnieżonej drodze nie jest takie oczywiste. Jazda BMW uczy pokory. Jeden niewłaściwy ruch i tył zaczyna Cię wyprzedzać.
BMW E30 (8) BMW E30 (9)

Za co ją kocham? Jest idealna, idealnie się z nią komponuję. Wszystko jest takie delikatne, jej wnętrze otula mnie z każdej strony a prowadzi się jak marzenie!

Przejechałyśmy wspólnie ponad 50 tysięcy km, w tym rodzinny wyjazd nad morze. E30-stka kilka razy pokonała trasę do Krakowa oraz na wiele zlotów. Kalendarz okresu letniego jest przepełniony zlotami w całej Polsce. Najbardziej lubię klimatyczne zloty, trawiaste, nad jeziorkiem/zalewem, takie jak: CultStyle East we Frampolu czy E30 Meeting Polska w Zdworzu. Okres letni to też czas coczwartkowych spotkań Lubelskich Klasyków Nocą, w których staram się brać udział. Zloty to niesamowita okazja by poznać ludzi, by nawiązać nowe znajomości, spotkać ludzi z pasją. To jedna z niewielu okazji, gdy czuję się wolna, gdy jestem wśród „swoich” ludzi, gdy jestem częścią społeczności.
BMW E30 (1)

Od roku prowadzę na facebooku fp E30-stki, gdzie na bieżąco dzieję się naszym wspólnym życiem. Ja i e30-stka stanowimy duet…gdziekolwiek ktoś widzi ją, wie, że i ja tam jestem. Stała się ona moim znakiem rozpoznawczym. Jest moim spełnieniem marzeń :)

Serdecznie pozdrawiam Społeczność KlassikAuto.pl
Izabela Lal ze Świdnika
BMW E30 (10) BMW E30 (3) BMW E30 (6)