Chrzanowskie Klasyki działają od 1 stycznia 2014 roku. Jest to grupa pasjonatów klasycznych pojazdów, którzy promują zamiłowanie do zabytkowej motoryzacji w powiecie chrzanowskim.


Założycielem Chrzanowskich Klasyków jest Marcin Bańkosz z Babic w województwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, którego pasją od najmłodszych lat są klasyczne pojazdy.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (3)

W pewien zimowy wieczór, majstrując przy samochodzie postanowił wyjść z inicjatywą zebrania kilku miłników klasyków, którzy wspólnie z nim będą promować zabytkową motoryzację w powiecie chrzanowskim. Jak mówi Pan Marcin: „Początki były trudne, lecz z dnia na dzień odzywało się coraz więcej osób, o podobnych upodobaniach do klasyków ”.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (1)

Chrzanowskie Klasyki póki co działają nieformalnie, jednak w przyszłci planują założyć stowarzyszenie. Wśród nich jest jednak kilka osób, które należą do innych klubów czy stowarzyszeń (np. KCH MOTOCYKLE).
Chrzanowskie Klasyki 2014 (4)

Członkowie tej grupy to nie tylko pasjonaci zabytkowych samochodów, ale również motocykli oraz pojazdów specjalnych. Wśród nich są np. Chevrolet Camaro z 1978 r., Syrena 105, kilka Fiatów 126p i 125p, VW t2, Warszawa, Jawa, Junak, Romet.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (11)

Żeby dołączyć do ich grupy wystarczy posiadać pojazd wyprodukowany do 1991 roku, wysłać na adres: chrzanowskieklasyki@interia.pl maila z potwierdzeniem, że chce się uczestniczyć i udzielać w Chrzanowskich Klasykach oraz zakupić naklejkę na szybę samochodu z ich logo.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (8)

Chrzanowskie Klasyki organizują również imprezy w swoim rejonie, jedną z nich jest cykl tak zwanych SPOTÓW. Są to spotykania odbywające się raz w miesiącu, w pierwszym lub drugim tygodniu danego miesiąca, w zależności od uzgodnień między uczestnikami.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (7)

Już niedługo, 18 maja odbędzie się pierwszy zlot Chrzanowskich Klasyków –  „MAJÓWKA Z CHRZANOWSKIMI KLASYKAMI”. Organizatorzy chcą pokazać jak wiele klasycznych pojazdów jeździ po ich okolicy. W trakcie imprezy zaplanowano dużo atrakcji oraz krótki przejazd po powiecie chrzanowskim.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (9)

Redakcja Klassikauto.pl życzy Chrzanowskim Klasykom powodzenia w dalszej działalności oraz udanej majowej imprezy. Niech wasze grono, miłników zabytkowej motoryzacji stale się powiększa.
Chrzanowskie Klasyki 2014 (5)

Z niecierpliwością czekamy na informacje o waszych dalszych losach i liczymy, że na łamach naszego portalu jeszcze nie raz podzielicie się swoją pasją i zamiłowaniem do klasyków.