Tegoroczne targi MotoLegends 2018 w Sosnowcu z pewnością zaliczyć należy do udanych. W sobotę i niedzielę, 16-17 czerwca 2018 r. na terenie Expo Silesia w Sosnowcu odbyło się wyjątkowe widowisko dla pasjonatów motoryzacji. Program wypełniony był po brzegi, z zapewnieniem spotkania z wyjątkowymi gośćmi: prowadzącym – Patrykiem Mikiciukiem oraz ambasadorem wydarzenia – Maciejem Wisławskim.

Organizatorzy zadbali o wydzielenie kilku punktów dla uczestników i licznej publiczności. Były to: Strefa Specjalisty, Strefa Militarna – z wystawą pojazdów i akcesoriów, Retro giełda –  gdzie można było zacząć realizować swoje marzenia o zabytkowych modelach. Oczywiście największą przestrzeń obiektu zajęła wystawa pełna legend motoryzacji, pojazdów kolekcjonerskich, pięknych i niezwykłych modeli, które mogły zachwycić każdego miłnika samochodów, nie tylko klasyków.

Wzorem wcześniejszych edycji, targi Moto Legendy były także okazją do spotkań, rozmów z dystrybutorami, producentami części, akcesoriów, przedstawicielami wielu branż, wspierających zabytkową motoryzację oraz z kolekcjonerami. Dla wszystkich, wystawców i zwiedzających, przygotowano konkursy, a dla dzieci – strefę specjalnych atrakcji.

Uwzględniono w programie również panele dyskusyjne. „Podziel się historią” dotyczył historii pasjonatów oraz ich legendarnych pojazdów, dla amatorów i osób rozpoczynających swoją przygodę z klasykami dedykowano panel „Od czego zacząć przygodę z klasyczną motoryzacją” oraz dyskutowano na temat „Renowacja pojazdów zabytkowych bez tajemnic”.

Na scenie odbywały się prezentacje poruszające różnorodne i atrakcyjne tematy. W sobotę Robert Hendzel przedstawił historię Henry’ego Forda na bazie pojazdów z kolekcji prywatnej, Ryszard Czerwiński zaprezentował marki i modele zabytkowe w filmach fabularnych, Sławomir Jankowski nakreślił historię modelu Lancii, porad z zakresu rejestracji pojazdów zabytkowych udzielał Tomasz Żyłka – rzeczoznawca. Następnie Krzysztof Gurbiel podzielił się swym doświadczeniem z zabytkową motoryzacją, Renata Grządziel opowiedziała o Zastavie, a Michał Bartosik – o japońskich zabytkach. Na koniec sobotnich wystąpień głos zabrał Leszek Bierski – projektant rowerów poziomych.

W niedzielę było równie interesująco. Wśród prelegentów byli przedstawiciele: Klubu Jensena,  Stowarzyszenia Wyciągnięte ze Stodoły, Centralnego Muzeum Pożarnictwa, Rajdu Charytatywnego Złombol, Częstochowskiego Klubu Klasyków, Klubu MB Silesia Club, a Janusz Lenik zaprezentował  historię modelu Citroena DS20 z 1971 r.

Wysoki poziom organizacji, atrakcyjne eksponaty oraz spotkania ze specjalistami to naprawdę dobre powody, by w przyszłym roku zjawić się na tej imprezie. W imieniu organizatorów zapraszamy już dziś :) Polecamy!