Untitled

Imprezy

„Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody”. Demokryt

Zachęcamy do przesyłania informacji o wszelkich imprezach związanych z zabytkową motoryzacją! Dodaj IMPREZĘ!

Kalendarz imprez, 2017r.:

Styczeń

21.01, Moto Weteran Bazar, Łódź, www.motoweteranbazar.com

25.01-1.02, 19. Rally Monte-Carlo Historique, www.acm.mc

27-29.01, Polski Zimowy Zlot Trabanciarzy, Zajazd Panama Skorzów k. Buska Zdroju, forum.cartoontrabant.pl

Luty

3-5.02, Bremen Classic, www.classicmotorshow.de

8-12.02, Retromobile, Paryż, www.retromobile.com

9.02, Les Grandes Marques du Monde au Grand Palais, Paris, The Grand Palais, www.bonhams.com

17-19.02, The Carole Nash MCN London Motorcycle Show, ExCeL London, London, www.coys.co.uk

18.02, Olympia Historic Automobile Fair & Auction, Olympia, London, UK, www.olympiahistoric.com

23-26.02, London Classic Car Show, ExCeL, London, E16 1FR., www.thelondonclassiccarshow.co.uk

24-26.02, Race Retro, Coventry, Wlk. Brytania, www.raceretro.com

25-26.02, Auto Moto Classic, Ostróda, automoto-arena.pl

26.02, Ślady na szosie, Warszawa, Automobilklub Polski

Marzec

2-5.03, Targi Retro Classics, Stuttgart, Niemcy, www.retro-classics.de

3-5.03, Antwerp Classic Salon, Belgia, www.siha.de

5.03, Oldtimerbazar, Wrocław, www.oldtimerbazar.pl

10-11.03, A Gentleman’s Collection, The Ritz-Carlton, Amelia Island, Florida, www.rmsothebys.com

11.03, Rajd Pań 2017, Warszawa, www.automobilklubpolski.pl

12.03, Oldtimerbazar, Sosnowiec, www.oldtimerbazar.pl

17-19.03, Classic Show Brno Exhibition Centre Pailon A, Czechy, Brno, www.classicshow.cz

18-19.03, Technorama, Kassel, Niemcy, www.technorama.de

29.03-2.04, Rajd Sanremo, www.rallyesanremo.it

31.03-2.04, Veterama, Hockenheim, Niemcy, www.veterama.de

Kwiecień

1-2.04, V Rajd Autosani, Trójmiasto, rajdikarusa.com

5-9.04, Techno Classica, Essen, www.siha.de

6-9.04, Motor Show Poznań, www.motorshow.pl

7-9.04, Oldtimer Show 2017, Budapeszt, www.oldtimershow.hu

8-9.04, Motobazar Toruń, Moto Park Toruń

20-23.04, Targa Florio, Palermo, www.targa-florio.it

21-23.04, Bosch Hockenheim Historic, www.hockenheim-historic.de

22.04, VII Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych, Kielce, www.automobilklub.kielce.pl

23.04, Oldtimerbazar, Wrocław, www.oldtimerbazar.pl

22.04, V Zdrowotel Rajd, Łeba, http://www.zdrowotel.pl/zdrowotel-rajd

23.04, III Bunkrowe Spotkanie Miłośników Pojazdów Zabytkowych, Wałcz, tel.: 794 226 343, www.bunkry.eu

27-29.04, Suedsteiermark Classic, www.suedsteiermark-classic.com

27-30.04, Arabella Classics, Monachium, www.arabellaclassics.de

28-30.04, Zlot Klubu Fiata, http://www.klubx19.pl/

29.04-3.5, Rajd Klasycznych 94 oktanów, Stronie Śląskie, https://www.facebook.com/94oktany

23.04, Rozpoczęcie sezonu Częstochowskiego Ruchu Klasyków, www.czestochowskiruchklasykow.pl

Maj

2-3.05, XV Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych, I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, Zamek w Rydzynie, kontakt: www.zamek-rydzyna.com.pl

4-5.05, II runda MPZZ, Nisko k/ Stalowej Woli, www.automobilklubstalowawola.pl

5.05, Rajd Miłośników Motoryzacji Francuskiej 2017, Automobilklub Morski, Gdynia

6.05, Moto Mania, Antonin, tel.: 513 53 94 94

6.05, rozpoczęcie sezonu – Dymarki Kaczewskie, https://www.facebook.com/events/1290444987702954/?ti=cl

6.05, otwarcie sezonu Oldtimer Chojnów, https://www.facebook.com/events/1290444987702954/

6-7.05, Moto Weteran Bazar, Stadion SKS „START”, Łódź, www.motoweteranbazar.com

6-7.05, Technorama Ulm, Niemcy, www.technorama.de

6-28.05, 50 lat Mercedesa AMG, Bruksela, www.autoworld.be

7-8.05, Oldtimertrefen, Speyer, Niemcy, www.brazzeltag.de

13.05, Międzynarodowa Aukcja Pojazdów Zabytkowych, Nadarzyn, www.car-port.pl

20.05, ClassicMania Night, Śląsk, www.classicmania.pl

13-14.05, Wystawa Oldtimer, Nadarzyn k/Warszawy, www.oldtimerwarsaw.com

13-14.05, VII Targi Pojazdów Zabytkowych, Auto Nostalgia Classic Gala Warsaw, Centrum Tragowo-Kongresowe MT Polska, Warszawa

14-15.05, Syreniada, Ostromeckosyreniada@wp.pl

18-21.05, Mille Miglia, Włochy, www.1000miglia.eu

19-21.05, Klasikwelt Bodensee, www.klassikwelt-bodensee.de

19-20.05, Rajd o Puchar Automobil Hotelu, www.automobilklub.krakow.pl

19-21.05, Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych, www.automobilklub-lubelski.pl

20.05, Noc Muzeów – Wystawa z okazji 25-lecia CAAR, Warszawa, www.caar.org.pl

20-21.05, Syreniada, Radzyń Chełmiński, syreniada@wp.pl, tel.: 503 011 100

20-21.05, I Rajd Classicauto, Atomiblklub Polski Warszawa, www.automobilklubpolski.pl

20-21.05, XIV Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej, Kazimierza Wielka, www.automobilklub.kielce.pl

20-21.05, Syreniada, Bydgoska serenada, Radzyń Chełmiński, tel. 503011100

21.05, Oldtimerbazar, Sosnowiec, www.oldtimerbazar.pl

25-28.05, Nowodworski Rajd Pojazdów Zabytkowych, www.automobilklubpolski.pl

25-28.05, ADAC 24 Classic, Nuerburgring, www.youngtimer.de

25-27.05, Rajd Wiesbaden, Wiesbaden, Niemcy, www.rallye-wiesbaden.com

26-28.05, zlot Fiata 126p, Oborniki, www.terytorium126p.pl

26-28.05, Zlot Aut Amerykańskich, Hrubieszów, www.amcarshow.pl

26-28.05, Concorso d’Eleganza Villa d’Estate, Włochy, http://concorsodeleganzavilladeste.com/

26-28.05, Pierwszy Meeting Porsche 914, Kazimierz nad Wisłą, classiccars4you.com

26-28.05, III Śląski Zlot Syren, www.rodzina.syren.pl

26-28.05, X Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych, Stargard Szczeciński, Automobilklub Stargard

14-23.05, Rajd Korsyki, www.klaus-hoellstern.de

11-13.05.2018, GP de Monaco Historique, http://acm.mc

27-28.05, Zlot Mercedesów „Mercedesem po Wiśle”, Płock,  www.mercedesempowisle.pl

27-28.05, Wielkopolski Rajd Historyczny, http://zgloszenia.pzm.pl/pz/2017/MPHRR/runda3/

Czerwiec

2-4.06, Leopolis Grand Prix, Ukraina, Lwów, www.leopolis-grand-prix.com/pl

2-4.06, ADAC Sachs Franken Classic, Bad Kissingen, www.sach-franken-classic.de

3.06, Rajd Ziemi Mińskiej, www.automobilklubpolski.pl

3-4.06. ProfiAuto Show – Odkryj Nowoczesną Motoryzację, Katowice, Moto-Profil, https://profiauto.pl/show

4.06, Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, Piaseczno, www.motopiaseczno.pl

5-9.06, ADAC Deutschland Klassik, Potsdam, Zamek Oranienburg, www.adac.de

8-11.06, Classica Mierzęcin, www.palacmierzecin.pl

9-10.06, Rajd Częstochowski Pojazdów Zabytkowych, Włodowice

9-10.06, Paul Pietsch Classic, Stuttgart, Niemcy, www.pietsch-classic.de

10.06, Zlot Zabytkowej Motoryzacji, Sochaczew

10.06, Rajd rodzinny samochodów klasycznych, www.krakowskie-klasyki.pl

10-11.06, Całkiem Niepoważny Rajd, Częstochowski Ruch Klasyków, czestochowskiruchklasykow.pl

10-11.06, VIII Międzynarodowy Strumieński Rajd Pojazdów Zabytkowych, Tychy, tel.: 503 166 141

10-11.06, Świebodzińskie Spotkanie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji, tel.: 697 805 298

11.06, Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko 2017, Siedlce

11.06, Wehikuł czasu Pilzno 2017, Pilzno, woj. podkarpackie

11.06, Oldtimerbazar, Wrocław, www.oldtimerbazar.pl

13-15.06, Rally Heidelberg Historic, www.heidelberg-historic.de

15-17.06, MotoLegendy PRLu, Gorlice, Wadowice, www.motolegendyprl.pl

15-18.06, Rajd Moto Retro,  Augustów, www.motoretro.org.pl

15-17.06, ADAC Bavaria Historic, www.bavaria-historic.de

15-18.06, HMSC Oldtimerrallye, Wiesbaden, www.hmsc.de

15-18.06, Zlot zabytkowych Mercedesów Star Drive, Krynica Zdrój, http://polska.mercedes-benz.clubs.pl

15-18.06, HMSC Oldtimerrallye, Wiesbaden, www.hmsc.de

16-17.06, Rallye Trifels Historic, Kaiserslautern, Niemcy, www.rallye-triefels.de

16-18.06, ADAC Sachenring Classic, www.sachsenring-classic.de

16-18.06, Historic Trophy Nuerburgring, www.historictrophy.de

16-18.06, Retro Classic, Ludwigsburg, www.retro-classics-meets-barock.de

17.06, Klasyczne Dni Knurowa, Knurów, tel.: 502 272 515

17-18.06, Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii, Lutry, Olsztyński Klub Motorowy

17-18.06, spotkanie fanów amerykańskiej motoryzacji, Rawicz, www.americancarsmania.pl

18-19.06, Nuerburgring Classic, rajd z okazji 90. lecia toru wyścigowego, www.nuerburgring.de

22-24.06, Donau Classic, Ingolstadt, www.donau-classic.de

29.6-2.07, Festival of Speed, www.goodwood.co.uk

23.06, Parada Samochodów Klasycznych, Olsztynek, www.pzm.pl

23-25.06, Zlot Żuka, Duszniki Zdrój, Słoszów

23-25.06, rajd pojazdów zabytkowych, Czerniejewo, www.truskawisko.pl

24.06, Zlot Fiata 126p, Zduny

24-25.06, X Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, Zabelkow, www.zlot.zabelkow.pl

24–25.06, Moto Weteran Bazar, Stadion SKS „START”, Łódź, www.motoweteranbazar.com

25.06, Zabytkiem po Bemowie, Warszawa, www.automobilklubpolski.pl

25.06, Zlot pojazdów zabytkowych, Kalwaria Zebrzydowska

25.06, VIII Rajd Najstarsze Pojazdy Świata Szlakiem Wazy z Bronocic, Kazimierza Wielka, www.automobilklub.kielce.pl

29.06-2.07, Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych, Janowiec nad Wisłą

30.06-2.07, VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL, Olsztyn, www.trabiekipa.pl

30.06-2.07, American Cars Mania, Milicz, www.americancarsmania.pl

Lipiec

1.07, Mustang Race 2017, Niemcza, https://www.facebook.com/events/1990127661223527

2.07, Klasyczna Niedziela, Będzin, https://www.facebook.com/events/1806057582989536/

2.07, Pokaz i Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych, Zarszyn, https://www.facebook.com/events/1393663537389598

3-9.07, XX Letni Miedzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Darłowo, https://www.facebook.com/events/1078740135581832

6-9.07, Rajd Beskidzki, Szczyrk-Bielsko-Biała, http://www.akbeskidzki.pl/zabytki/

7-9.07, Oldtimer Meeteng Baden-Baden, www.oldtimer-meeting.de

7-9.07, XVI Wystawa Pojazdów Zabytkowych, Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Dragon, zabytkowe.tuchola.pl

7-9.07, XVIII Świętojański Rajd Motocykli Zabytkowych „Bzura 2017”, Łady, https://www.facebook.com/events/1265070416924782

8.07, 4. Festiwal Retro Częstochowa, https://www.facebook.com/events/296458434136070

9.07, TŁOKOWISKO 2017, Garwolin, https://www.facebook.com/events/1556674844636320

13-16.07, IX Zlot Zabytkowych Citroenów, Ostrów Wielkopolski, http://citroen-oldtimer-club.pl/

13-22.07, Międzynarodowy Rajd Antycznych Automobili Podkarpacie 2017, Hotel Sezam (k. Rzeszowa) oraz Zamek Krasiczyn, www.caar.org.pl

14-16.07, Zlot Weteranów Szos Historia na Kołach, Stargard Gdański, https://www.facebook.com/events/1020613801415437

15.07, IV Rajd RETRO PRL, Wisła, https://www.facebook.com/events/110436272903151

29.07, aukcja, www.coys.co.uk

15-16.07, IV Ogólnopolski Zlot Samochodów i Motocykli Zabytkowych, Wieliczka, https://www.facebook.com/events/253948631681137

16.07-3.09, 70 lat Ferrari, Bruksela, www.autoworld.be

16.07, III Zlot Pojazdów Zabytkowych w Lanckoronie, http://samochody-zabytkowe.com/mafia-prl-u/

16.07, Klasyczna Roskosz – Zlot Pojazdów Zabytkowych i Nietypowych, Biała Podlaska, https://www.facebook.com/events/115215105731926

19-22.07, Ennstal Classic, https://www.ennstal-classic.at

21.07, Pokaz klasycznych automobili, Sanok, https://www.facebook.com/events/111848312763527

21-23.07, III Rajd kantYny i 7 urodziny kantYny, Liszki, Cholerzy, https://www.facebook.com/events/376988229352664

23.07, Proszowice, https://www.facebook.com/events/455042094839511

23.07, II Moto Retro Deptak, Babice, https://www.facebook.com/events/1729655217344961

27.07, Spot Low Biała – Klasyczny Czwartek BKN, https://www.facebook.com/events/223693171477477

29.07, MOTOR CITY, Michigan, USA, www.rmsothebys.com

29.07 aukcja, Goodwood Susex, http://www.coys.co.uk/

29.07, MOTOR CITY, Michigan, USA, www.rmsothebys.com

29-30.07, IX Zlot Pojazdów Zabytkowych „RETRO”, Nowy Sącz, Urszula i Jacek Dyczek, tel. 503 018 320

4-9.07, Silvretta Classic, www.silvretta-classic.de

9.07-27.08, IV CHARYTATYWNY RAJD TURYSTYCZNY POJAZDÓW ZABYTKOWYCH I KLASYCZNYCH , DRYNDA GLOBETROTTER, http://www.drynda.org/

Sierpień

3-6.08, VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, Tarnów, https://www.facebook.com/events/468796526787789

3-6.08, 17. Karlovarská Veterán Rallye, http://www.veteranweb.cz/akce/karlovarska-veteran-rallye-03-08-2017.php

5.08, III Zlot Miłośników Starej Motoryzacji, Bagno, https://www.facebook.com/events/679360168932900

5.08, III Wakacyjny Zlot Pojazdów Zabytkowych, Lisia Góra, https://www.facebook.com/events/1779839035659852

4-6.08, Classic Days Schloss Dyck, www.schloss-dyck-classic-days.de

6.08, aukcja, www.coys.co.uk

5-6.08, II Międzynarodowy Zlot Cabrio, Gniezno, http://cabriopoland.com/

4-6.08, V Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, Wałbrzych, moto.weteran.walbrzych@gmail.com

6.08, Spotkanie miłośników Garbusa, Celle, Niemcy, www.kaefertreffen-celle.de

11-15.08, 14 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p, Sochaczew, www.zlot126p.pl

11-13.08, II Zlot Miłośników Garbusów, Łeba, https://motozloty.com/

11-13.08, IV American Dream Car Show – Łeba 2017 -Zlot Samochodów Amerykańskich, Motozloty.com

12.08, Giełda klasyków i części, Stara Rzeźnia, Poznań, www.jelinek-auctions.pl

12.08, Festiwal Zabytków Techniki, Jaworzyna Śląska, https://www.facebook.com/events/159865767849813

12-13.08, Classic Cars-Międzynarodowy zlot pojazdów zabytkowych, https://www.facebook.com/events/1954474808109174/

13.08, Oldtimer Parade – výstava historických vozidel – Kravaře, https://www.facebook.com/events/535841853263125/

14-16.08, Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, Wiry, https://www.facebook.com/PIKNIKzMOTORYZACJAwiry?fref=ts

17-19.08, Sachsen Classic, Zwickau-Dresden, www.sachsen-classic.de

19-20.08, Moto Classic Wrocław, www.motoclassicwroclaw.pl

18-19.08, Classic Car Auction, Monterey, http://www.rmsothebys.com/mo17/monterey/lots/1956-aston-martin-dbr1/1704221

19.08, XIII Parowozjada 2017 w Chabówce, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, https://www.facebook.com/events/1944933489058756

19.08, Rajd WUK, Warszawa, https://www.automobilklubpolski.pl/events/wuk-2017/

19-20.08, Dortmund Classic Days, Dortmund, Niemcy, www.dortmund-classic-days.de

23-30.08, ClassicMania Trip, Kłajpeda, Retro Jurmała, Ryga Muzeum Motoryzacji, https://www.facebook.com/events/1277896845583502/

24.08, Spot Low Biała – Klasyczny Czwartek BKN, Biała Podlaska, https://www.facebook.com/events/135144010391193

26.08, VII Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych, Mielec, https://www.facebook.com/events/1965742323656283

26-27.08, Powiatowy Objazd Miejscowości – POM17, Dominik Występski, tel. 605-835-463, e-mail: soltys@solectwo-wiry.pl

27.08, II Rajd i Zlot Oldtimer Chojnów, https://www.facebook.com/oldtimer.chojnow/?fref=ts

20.08, Pebble Beach Concours d’Elegance, www.pebblebeachconcours.net

28-29.08, American Day, Warszawa, http://www.liberator.pl/events/337/americanday5

Wrzesień

2-3.09, VIII Rajd Ikarusa, Trójmiasto, rajdikarusa.com

2.09, Czeski zlot, Dąbrowa Górnicza, www.classicmania.pl

2.09, Rajd Radomskich Klasyków, https://www.facebook.com/events/415368032139637/

2.09, Zlot Pojazdów Minionej Epoki, Ruda Śląska i okolice, tel.: 507 053 186, szpz@interia.pl

2-7.09, Złombol, www.zlombol.pl

3.09, Międzynarodowy Strumieński Rajd Pojazdów Zabytkowych, Chybie, www.wimaj.pl

3.09, Oldtimerbazar, Sosnowiec, www.oldtimerbazar.pl

7-9.09, 6 Rajd Polski Hitoryczny, www.rajdpolskihistoryczny.pl

8-10.09, Warsaw Moto Show 2017, Ptak Warsaw Expo, warsawmotoshow.com

7.09, aukcja, www.coys.co.uk

8.09, Giełda klasyków i części, Stara Rzeźnia, Poznań, www.jelinek-auctions.pl

8-10.09, Goodwood Revival Meeting, https://grrc.goodwood.com

9-10.09, Moto Weteran Bazar, Stadion SKS „START”, Łódź, www.motoweteranbazar.com

9-10.09, X Radomski Rajd dawnych Automobili i V Radomski Rajd dawnych Rowerów, Radom, www.caar.org.pl

9-10.09, Technorama, Hildesheim, www.technorama.de

10.09, VII Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych „Warkot 2017”, Mińsk Mazowiecki, Klub Dawnych Motocykli Magnet, www.kdm-magnet.pl

13-16.07, XVII Europejski Zlot Miłośników VW GarBusa „Garbojama 2017”, Kryspinów k. Krakowa, www.garbojama.pl

15-17.09, Zlot Gwiaździsty CAAR, Smardzewice nad Zalewem Sulejowskim, www.caar.org.pl

16-17.09, 6 Fotorajd, Częstochowski Ruch Klasyków, czestochowskiruchklasykow.pl

17.09, III Jesienny Pokaz Klasyków, Alwernia, chrzanowskie-klasyki.blogspot.com

21-24.09, Beiersbronn Classic, www.baiersbronn-classic.de

22-24.09, XIII Legnicki Rajd Pojazdów Zabytkowych, Legnica, legnickierajdy.lta@wp.pl, 508252010

23.09, Avalon Extreme Racing Cup, Łódź, http://avalonextreme.pl/2017/08/25/avalon-extreme-racing-cup-23-09-2017/

23.09, aukcja, www.henrys.de

24.09, ClassicMania VIII, dawniej Sosnowieckie spotkania starych samochodów, tel.: 512 696 069, www.classicmania.pl

24.09, Oldtimerbazar, Wrocław, www.oldtimerbazar.pl

30.09, zakończenie sezonu, Zabełków, www.zlot.zabelkow.pl

30.09, Historic Rallye, Koeln, Niemcy, info@auriga-historic.de

21-24.09, Beiersbronn Classic, www.baiersbronn-classic.de

Październik

5-8.10, Motorworld Classics, Berlin, www.motorworld-classics.de

5-8.10, Motorworld Classics, Berlin, www.motorworld-classics.de

6-8.10, Veterama Mannheim, Niemcy, www.veterama.de

7.10, Aukcja Pojazdów Zabytkowych i Rzadkich, Puszczykowo k. Poznania, www.jelinek-auctions.pl

14.10, Giełda klasyków i części, Stara Rzeźnia, Poznań, www.jelinek-auctions.pl

14.10, aukcja, www.oldtimergalerie.ch

15.10, Zlot Samochodów z lat 70. i nie tylko, Piasek k. Pszczyny, www.rodzina.syren.pl

20-22.10, Classic Expo Salzburg, www.classicexpo.at

Listopad

3-5.11, Retro Motor Show, Targi Pojazdów Zabytkowych, Poznań, www.retromotor.pl

10-11.11, aukcja, www.autotechnikauktion.de

19.11, Oldtimerbazar, Wrocław, www.oldtimerbazar.pl

Grudzień

2-10.12, Essen Motor Show, Essen, Niemcy, www.essen-motorshow.de

5.12, aukcja, www.coys.co.uk

3.12, Oldtimerbazar, Sosnowiec, www.oldtimerbazar.pl

8-9.12, Retro Classics Bavaria, www.retro-classics-bavaria.de

15.12-28.01.2018, American Dream Cars, Bruksela, www.autoworld.be

29.12, aukcja, Toffen, www.oldtimergalerie.ch

11037280_874804475921888_4645177113243127767_n Baner DSC_0509 DSC_0628 Muzeum prlu ruda sl 2015 Nowy Sącz 2015
DSC_0240jestesmy z wamiwakacje (3)